22:53

Još jedan "šamar" – Arsenal ostaje bez Lige šampiona VIDEO

Njukasl je u okviru 37. kola Premijer lige pobedio Arsenal rezultatom 2:0.

Još jedan

Ovim porazom Arsenal je ostao na petoj poziciji sa dva boda manje od najvećeg rivala, Totenhema. Njukasl je sa druge strane ovim trijumfom izbio na dvanaesto mesto na tabeli.

Njukasl je u vođstvo došao autogolom Vajta, a rezultat je na 2:0 povisio Bruno Gimaraeš.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo prilika ni sa jedne strane sve do 36. minuta kada je Njukasl zamalo došao do vođstva.

Alan Sen-Maksiman je nakon sjajnog solo prodora došao do odlične pozicije za šut, sa ivice kaznenog prostora. Lopta je išla u donji levi ugao gola koji je branio Eron Ramsdejl, koji je odlično intervenisao i sprečio da Njukasl povede.

Na poluvreme se otišlo bez golova.

U drugom poluvremenu prvih deset minuta je prošlo bez prave prilike, ali je onda u 55. minutu Ben Vajt loše intervenisao i loptu poslao u mrežu svoje ekipe, iako se isprva mislilo da je gol postigao Kalum Vilson. Njukasl je poveo sa 1:0.

Njukasl je nastavio sa odličnom igrom i mogao je već u 63. minutu da dođe do 2:0, ali Kalum Vilson nije uspeo da postigne gol.

Ponovo je Kalum Vilson bio u centru pažnje kada je u 73, minutu opet imao priliku da duplira vođstvo Njukasla, ali ni ovoga puta nije bio precizan.

Arsenal nije uspeo da kazni ove propuštene šanse Njukasla, iako je imao priliku za to kada je Martin Odegard bio neprecizan.

Njukasl je samo dva minuta nakon toga stigao do drugog gola na ovoj utakmici.

Bruno Gimaraeš je šutirao, Ramsdejl je odbranio, ali je odbitak došao pravo do Gimaraeša koji je postavio i konačan rezultat ove utakmice – 2:0 za Njukasl.