Subota, 05.02.2022.

14:30

Preokret Partizana za kraj priprema

Fudbaleri Partizana pobedili su Dinamo iz Batumija rezultatom 3:1, u poslednjem pripremnom meču u Turskoj.

Crno-beli su do trijumfa stigli posle preokreta, a najzaslužniji bio je Birbas Natho, dvostruki asistent.

Dinamo, šampion Gruzije, poveo je u šestom minutu preko Mamušašvilija, čiji je volej sa dvadesetak metara, uz pomoć Saničanina, prevario Stevanovića.

Brzo je mogao Partizan da uzvrati, ali Miloš Jojić i Rikardo Gomeš nisu bili precizni.

Za razliku od njih, mladi Nikola Terzić je u 37. minutu poravnao rezultat nakon idealne lopte Natha.

Izraelac je maestralno proigrao i u 45. minutu, ovoga puta Gomeša, koji je u gužbi zatresao mrežu Alavidzea.

Drugo poluvreme bilo je znatno mirnije, treneri su malo menjali, a stopostotnih šansi gotovo da nije bilo.

Pobedu Partizana, nakon greške Azatskog, overio je rezervista Marko Milovanović, koji je rutinski rešio situaciju jedan na jedan.

Partizan je na pripremama ostvario trijumfe nad Tikvešom (2:1) i Dinamom iz Batumija (3:1), dok je poraze doživeo od Bašakšehira (1:0) i moskovskog Dinama (2:1).

Prvi meč u drugom delu sezone igraju 12. februara na gostovanju kod niškog Radničkog.

Tok meča:

Početak je planiran za 15.00.

- Sudija je označio početak utakmice.

6' Gol! Dinamo je poveo! Mamušašvili je strelac tako što je uhvatio volej sa 20 metara, a lopta na putu ka mreži zakačila Saničanina. Prethodno je akciju pokrenuo Radin, odigrao dupli pas i centrirao, a Saničanin samo na kratko otklonio opasnost.

11' Partizan umalo do izjednačenja. Jojić je šutirao iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla tik iznad prečke.

22' Jojić ponovo u šansi. Tukao je sa ivice kaznenog, ali pravo u golmana Alavidzea, koji je prebacio loptu preko gola.

23' Ređa Partizan prilike. Sada je Rikardo mogao do gola, ali je istrčao Alavidzea i sprečio izjednačenje.

34' Sada udarac Dinama. Šutirao je napadač Žovino, ali pravo u Stevanovića.

37' Gol! Mladi Nikola Terzić je poravnao rezultat. Idealnu loptu je dobio od Natha i iskosa sa desne strane zakucao loptu u gol Gruzina.

45' Preokret! Partizan dolazi do 2:1 golom Gomeša. Skočio je Urošević posle kornera, a Natho maestralno petom proigrao prvog strelca crno-belih u guživi. Gomeš je zatresao mrežu.

Kraj prvog poluvremena

Počelo drugo poluvreme

49' Natho je oprobao udarac, ali je golman Dinama dobro intervenisao

59' Terzić je slabo šutirao da desne strane iskosa posle dobre akcije Partizana

60' Jevtović, Lutovac, Holender su na terenu

63' Šansa za Dinamo. Gaprindašvili je imao šansu za izjednačenje

70' Mirno – Nije bilo šansi u proteklih desetak minuta.

72' Milovanović, Smiljanić i Baždar na terenu

83' Dinamo želi da stigne do gola i remija, međutim, igrači Partizana su dobro postavljeni. Finiš meča.

84' Gol! Azatski je napravio grešku, a Marko Milovanović rutinski savladao Alavidzea u situaciji "1 na 1".