Hubert Hurkač se plasirao u osminu finala Mastersa u Madridu.

Autor: Zoran Kecman

Zoran Kecman
Profimedia

Poljak je posle 106 minuta igre bio bolji od 61. tenisera sveta, Nemca Danijela Altmajera, 6:4, 7:6 (2).

Bio je to njihov prvi susret do sada i teniser iz Vroclava je našao način da dođe do emstaa među 16 najboljih na turniru u kompleksu Kaha Mahika.

U početnom setu, prvi je do brejka došao Hurkač za 2:0, ali je Altmajer momentalno uzvratio ribrejkom i potom izjednačio na 2:2.

Posle 3:3 videli smo tri gema u nizu u kojem igrači nisu koristili po jednu brejk priliku, da bi potom Hurkač prekinuo taj niz i u desetom gemu stigao do brejka, ujedno i sata, 6:4.

U prva tri gema drugog seta, videli smo brejkove, dva je napravio Altmajer i poveo sa 3:1.

Međutim, nije uspeo da nastavi u tom ritmu, Hurkač je uzvratio serijom od tri gema i posle brejka u šestom gemu stigao i do vođstva od 4:3.

Oba tenisera su nastavili dobro da serviraju i tako stigli do taj-brejka, a tu je Hurkač bio daleko sigurniji i smireniji i dobio ga rezultatom 7:2.

Hurkač će u osmini finala igrati sa Tejlorom Fricom.

Amerikanac je posle 64 minuta igre savladao Argentinca Sebastijana Baeza, 6:2, 6:3.

Bio je to njihov peti meč i peta pobeda za Frica, ali i prva u duelima na šljaci.