Nedelja, 05.12.2021.

19:12

Gol, asistencija, pa crveni – SMS obeležio novu pobedu Lacija VIDEO

Fudbaleri Lacija su slavili trijumf rezultatom 3:1 (3:0) na gostovanju Sampdoriji u 16. kolu italijanske Serije A.

Izvor: SS

Autor: SS

EPA-EFE/SIMONE ARVEDA

Srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić nastavio je sa sjajnim partijama ove sezone, ali je na kraju malo pokvario utisak.

Na gostovanju Sampdoriji postigao je gol i upisao asistenciju u prvom poluvremenu, a potom u drugom dobio crveni karton

Već u sedmom minutu zatresao je mrežu što je bio njegov peti gol ove sezone u Seriji A, a drugi u poslednja četiri dana.

Asistent mu je bio Ćiro Imobile.

Potom se i sam Imobile upisao u listu strelaca, da bi u 30. minutu postigao drugi gol, a asistenciju upisao srpski reprezentativac.

Lacio je vodio sa velikih 3:0 posle prvih 45 minuta.

U 67. minutu Milinković-Savić je napravio glupost koja nije koštala njegov tim, ali će zbog toga propustiti sledeći duel sa Sasuolom.

Adrijen ga je vukao za dres, a sudija se nije oglasio, zbog čega je Srbin ušao u priču sa njim.

Potom je napravio prekršaj za žuti karton, da bi potom nastavio da prigovara sudiji, te je dobio još jednu javnu opomenu i put u svlačionicu.

Sampdorija je do kraja smanjila rezultat golom Gabijadinija u 89. minutu, ali nije više bilo vremena za bilo kakvu promenu.