Subota, 04.12.2021.

22:52

Jović za 10 minuta režirao pobedu Reala VIDEO

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Sosijedad na teškom gostovanju rezultatom 2:0, u meču 16. kola LaLige.

Izvor: MT

Autor: MT

Junak trijumfa kraljevskog kluba bio je naš Luka Jović, koji je kao rezervista zabeležio gol i asistenciju.

On je u 17. minutu zamenio povređenog Karima Benzemu, a početkom drugog poluvremena pokazao je šta zna.

Najpre je u 47. minutu odigrao školski dupli pas sa Vinisijusom, koji je doneo prednost Realu.

Samo 10 minuta kasnije, Jović je posle kornera, a onda i prosleđene lopte u peterac od strane Kazemira, glavom savladao Remira.

Bio je to prvi gol srpskog napadača u ligi za Real još od 9. februara 2020. godine.

Kontrolisao je Real situaciju, a u finišu, nakon jedne kontre, Vinisijus je propustio šansu da stigne do još jednog pogotka.

Bilo kako bilo, Real je učvrstio svoju poziciju na čelu tabele – ima 39 bodova, osam više od najbližeg pratioca Sevilje, od koje, doduše, ima i meč više.

Sosijedad je pet sa 10 bodova manje od vodećeg Real Madrida.

U narednom kolu izabranike Karla Ančelotija očekuje gradski derbi protiv Atletika, dok će Sosijedad gostovati trećeplasiranom Betisu.