Favoriti "rešetali", Italiji ni penal nije bio dovoljan

Fudbaleri Nemačke, Španije, Belgije i Poljske ostvarili su ubedljive pobede u kvalifikacijama za Mundijal u Kataru.

Autor: MS

Favoriti
EPA-EFE/JEAN-CHRISTOPHE BOTT

Nemci deklasirali prvog pratioca u svojoj grupi Jermeniju – 6:0 u Štutgartu.

Već posle nešto više od pola sata tri lopte su završile u mreži gostiju, dva puta je pogodio Serž Gnabri i jednom Marko Rojs, da bi do poluvremena isto uradio Timo Verner.

Razliku su uvećali Jonas Hofman i mladi Karim Adejemi, čime je "elf" preuzeo prvo mesto J grupe, ispred baš Jermena, kojima "dišu za vratom" Rumunija i Severna Makedonija.

Još ubedljivija je bila Poljska u San Marinu 7:1, uz dva gola Roberta Levandovskog i tri Adama Bukše, a po jedan Karola Šviderskog i Karola Linetija.

Poljaci su se tako vratili na drugo mesto I grupe ispred Albanije, ali pet bodova manje od maksimalne Engleske.

Bez milosti su bili i Španci na svom terenu protiv Gruzije – 4:0.

Do poluvremena je sve bilo rešeno kada su pogađali Hose Gaja, Karlos Soler i Feran Tores, a u nastavu je tačku stavio Pablo Sarabija.

"Furija" je stigla do 10. boda u B grupi, samo jednim više od Švedske, koja ima i dva meča manje.

I Belgija je lako stigla do tri boda u Briselu.

Romelu Lukaku, Eden Azar i Aleksis Salemakers su doneli trijumf "đavolima" nad Češkom 3:0 i trasirali put ka Kataru jer sada imaju šest bodova više od prvog pratioca.

Možda najzanimljiviji meč su odigrali Švajcarska i Italija, bez obzira na to što nije bilo golova u Bazelu.

Slađi deo kolača je uzeo domaćin jer je prvak Evrope promašio penal, tačnije Žoržinjov udarac sa 11 metara odbranio je Jan Zomer.

Italija je ostala prva sa četiri boda više od "sajdžija", ali i dve utakmice više.