Nedelja, 01.08.2021.

20:00

"Poker" Partizana u gradskom derbiju

Fudbaleri Partizana savladali su ubedljivo Voždovac rezultatom 4:0 (2:0), u meču trećeg kola Superlige Srbije.

Izvor: MT

Autor: MT

Pedja Milosavljevic / STARSPORT

Crno-beli su tako zadržali maksimalan učinak u domaćem šampionatu i ostvarili treću uzastopnu pobedu.

Izabranici Aleksandra Stanojevića opet nisu primili gol, baš kao ni u uvodnim mečevima protiv Proletera (4:0) i Vojvodine (2:0).

Četiri različita igrača pogađalo je mrežu ove večeri – Rikardo, Aleksandar Šćekić, Filip Holender i Danilo Pantić.

Tim iz Humske je ostao na čelu tabele sa devet bodova, dva više od Crvene zvezde i tri od TSC-a, Napretka, Čukaričkog i Radničkog iz Kragujevca.

Voždovcu je ovo drugi poraz u sezoni i trenutno je deveti sa tri osvojena boda.

Nakon mirnih uvodnih desetak minuta, prvo uzbuđenje viđeno je u 11. minutu, kada je Rikardo pogodio mrežu Prekovića.

Pomoćnik je podigao zastavicu, a u pomoć je morao da pritekne VAR, koji je dugo većao i doneo odluku da pogodak Brazilca – prizna.

Na prvi pogled je delovalo da je Rikardo bio u nedozvoljenoj poziciji, ali tehnologija je očigledno prepoznala da je leva noga defanzivca gostiju bila najbliža čuvaru mreže Voždovca.

Ubrzo je Partizan duplirao prednost protiv gradskog rivala, a strelac je bio Aleksandar Šćekić u 22. minutu.

Brza i jednostavna akcija crno-belih. Natho je prebacio na desnu stranu do Živkovića, ovaj uposlio u prazan prostor Holendera, da bi reprezentativac Mađarske centrirao, a Šćekić iz naleta glavom savladao Prekovića.

Do kraja poluvremena, domaći su najbolje šanse imali preko mladog Nemanje Jovića, koji je jednom bio izblokiran, a drugi put je šutirao pored gola.

Drugi deo igre nije mogao bolje da počne za crno-bele. Prelako je Rikardo na desnoj strani prošao Mijailovića jednim "lažnjakom", a onda podigao glavu i uposlio Holendera, kojem nije bilo teško da iz peterca postigne prvi gol u sezoni.

Usledilo je više izmena na obe strane, a onda u 70. minutu i novi pogodak, jako lep, Danila Pantića.

Sjajno je izveo slobodni udarac sa dvadesetak metara i uz malu pomoć stative pogodio mrežu Prekovića. Neposredno pre ovog prekida, Pantić je vrlo verovatno bio u nedozvoljenoj poziciji, a taj detalj biće predmet sudijske analize.

Partizan je do kraja susreta lako sačuvao ubedljivo vođstvo i na kraju ostvario treću pobedu.

U narednom kolu gostovaće Novom Pazaru, dok će Voždovac putovati u Novi Sad na megdan Vojvodini.

Tok meča mogli ste da pratite UŽIVO u LIVE BLOGU B92.net.