Subota, 17.04.2021.

18:30

Dva promašena penala, kiks i trijumf Zvezde za nastavak niza

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Radnik 2:1 (0:1) na stadionu "Rajko Mitić" u 32. kolu Linglong Superlige Srbije.

Izvor: MS

Autor: MS

Starsport

"Ludački" meč odigran je na "Marakani" koji će do kraja života pamtiti rezervni golman Surduličana Stefan Ranđelović, koji je odbranio dva penala – Filipu Falku i Mirku Ivaniću.

I to potpuno neočekivano, pošto je dobio šansu u 20. minutu usled povrede Ivana Kostića, prvog golmana Radnika, koji je takođe blistao do tog trenutka.

Ipak, ono što je uradio Ranđelović je pravi podvig kao svojevremeno bivši čuvar mreže Partizana Milan Lukač u "večitom" derbiju, ali bez "prave" nagrade zbog preokreta i gola Ivanića četiri minuta pre kraja.

Tada nije mogao ništa, isto kao i kod pogotka Sekua Sanoga glavom posle kornera, iako je činio čuda....

Na kraju, u dramatičnom meču tim Dejana Stankovića je stigao do 20. pobede u nizu u prvenstvu.

Hrabri Radnik došao je kod lidera i šampiona da se nadigrava, što mu je često i uspevalo, uprkos tome što je Crvena zvezda imala veliku inicijativu tokom većeg dela meča.

Prvi šok bio je kada je Ranđelović pročitao Falka, zamenjenog baš zbog toga posle prvog poluvremena, što je bila samo uvertira za vođstvo gostiju iz Surdulice.

Zvezdino dete Uroš Milovanović osetio je grešku Radovana Pankova, prikrao se između njega i Borjana prilikom kratke lopte i kaznio štopera crveno-belih za nonšalanciju, zbog čega je kao i Falko ostao u svlačionici na odmoru.

Pre toga i posle gledali smo brojne promašaje Zvezdinih igrača – Gavrića, Ivanića, Pavkova, čak i u više navrata...

Kada oni nisu mogli jeste Sanogo glavom na startu drugog dela, pre nego što se Ivanić iskupio četiri minuta pre kraja kada je u odličnoj akciji sa Veljkom Nikolićem matirao prvog pojedinca meča Ranđelovića.

Za veliku "eksploziju" Dejana Stankovića tik uz teren...

Dramatičan meč dva tima kao uvertira za sredu i novi meč istih rivala u polufinalu Kupa Srbije, baš na Marakani.

Sva dešavanja sa "Marakane" pratili smo u LAJV BLOGU B92.net.