Ponedeljak, 02.11.2020.

09:17

Gent ubedljiv pred Zvezdu – Jaremčuk se predstavio Borjanu het-trikom

Fudbaleri Genta zabeležili su ubedljivu pobedu pred gostovanje Crvenoj zvezdi u Ligi Evrope.

Embed from Getty Images

Belgijski tim je savladao Vasland Beveren sa 4:1 na gostovanju u 11. kolu belgijske Župile lige.

Meč je obeležio 24-godišnji Ukrajinac Roman Jaremčuk het-trikom u roku od 15 minuta.

Gent je razbio Beveren sa četiri gola u poslednjih 18 minuta prvog poluvremena.

Nakon što je gostima poništen gol odlukom VAR-a u 18. minutu, Borš je promašio penal u 27, ali se ispravio iz odbitka za 1:0.

Dva minuta kasnije Jaremčuk postiže svoj prvi gol, u 37. povećava na 3:0, a do het-trika stiže minut pre poluvremena.

"Ovo je bila veoma važna pobeda, ne samo za mene nego posebno za tim. Naravno da su tri gola dobra za napadača. To je uvek lepo, to je nagrada za naporan rad i motivacija za sledeće utakmice. Želimo da gradimo dalje na ovoj pobedi, želimo tri boda u Beogradu. Ovo će nas sigurno "pogurati" za meč u četvrtak"
, rekao je Jaremčuk.

Asistirali su mu redom Bukari, Muhamadi i Ođiđa-Ofoe. Jaremčuk je ove sezone postigao 7 golova uz 2 asistencije na 13 utakmica.

Domaćin je uspeo samo da ublaži poraz golom Sinanija u 51. minutu susreta.

Gent je dominirao na meču sa 16 šuteva, 9 u okviru gola, a ubedljiviji trijumf sprečio je golman Beverena sa pet odbrana.

Zvezdin rival je tako prekinuo niz od četiri poraza u svim takmičenjima, a u Župile ligi je sa četiri pobede u 11 utakmica 12. na tabeli sa 12 bodova, deset manje od lidera Šarlroa.

"Porazi su bili neočekivani, ali takve stvari se dešavaju. Ono što isplanirate može da propadne. Ipak, ponosim se reakcijom igrača. Na ovoj utakmici sam video stvari na kojima smo naporno radili na treninzima poslednjih nekoliko nedelja", rekao je trener Genta Vim de Deker.

Gent gostuje Zvezdi u četvrtak od 21h na "Rajku Mitiću", u trećem kolu Lige Evrope.

Belgijski tim je jedini bez bodova u Grupi L posle prva dva meča, a u prethodnom kolu je ubedljivo poražen od Hofenhajma 4:1 na svom terenu.