Sreda, 01.01.2020.

18:32

VAR i njegovo ludilo - Aston Vili poništili gol zbog pete Veslija u ofsajdu! VIDEO

Gotovo da nema kola u Premijer ligi da sudije i posebno VAR sistem ne budu na udaru kritičara.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Photo by Nathan Stirk/Getty Images

Izuzetak nije ni 21. kolo i situacija sa utakmice između Barnlija i Aston Vile kada je poništen gol ekipi iz Birmingema.

Reč je o situaciji iz 12. minuta kada je Džek Griliš zatresao mrežu udarcem glavom posle centaršuta Erzija Konse.

Aston Vila je imala prekid i posle ubacivanja sa strane Vesli je loptu udario glavom pre nego što je ona došla do Konse koji je potom centrirao do Griliša koji je zatresao mrežu.

Konsultovan je VAR i posle nekoliko minuta arbitar Majkl Oliver je dosudio ofsajd poziciju.

Ništa ne bi bilo tako smešno da snimak nije pokazao da su bukvalno merili rastojanje pete Veslija od linije i navodno na osnovu toga poništili pogodak Griliša!

Voditelj programa "Meč dana", Geri Lineker nije mogao da se načudi odluci:

"Kog đavola je sada ovo pa ofsajd? Nikada, ali nikada nisam mislio da ću ovo reći, ali zaista mi je žao pomoćnih sudija. Oni su sjajni u onom što rade, ali ih neverovatno podcenjuju", rekao je Lineker.

Srećom po goste, ovo nije uticalo na krajnji ishod jer je Aston Vila slavila sa 2:1.