15:05

Radnik u Surdulici bolji od Bačke

Fudbaleri Radnika pobedili su u susretu 21. kola Superlige ekipu Bačke sa 3:2.

Bio je to jedini meč odigran u subotu, pošto je zbog snežnog nevremena odloženo pet susreta, Mladost -Rad, Zemun - Dinamo, Čukarički - Crvena zvezda, Vojvodina - Proleter i Spartak - Voždovac.

U Surdulici Radnik je poveo u desetom minutu pogotkom Igora Zlatanovića, da bi samo pet minuta kasnije izjednačio Luka Mićić.

Do odlaska na poluvreme, tačnije u 38. minutu, sudija Miloš Đorđić je dosudio jedanaesterac za Radnik koji je u pogodak pretvorio Milan Stojenović.

Domaći tim je povećao vođstvo na 3:1 u 51. minutu a strelac je bio Zoran Danoski. Konačno, 20 minuta pre kraja, Bačka je smanjila na 3:2 što je bio i krajnji rezultat, a strelac je bio Srđan Grabež.

Posle nekompletnog 21. kola, Radnik je sedmi da 28 bodova, dok je Bačka na 12. mestu sa ukupno 18 bodova.