Utorak, 27.11.2018.

20:40

Siti i Junajted overili prolaz, Real iskoristio sunovrat Rome

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Romu na gostujućem terenu sa 2:0 u petom kolu Lige šampiona, dok je čak šest ekipa iz drugog termina dana prošlo dalje.

Izvor: LN

Autor: LN

AP Photo/Jon Super

Roma je dominirala u prvom poluvremena, promašivši nekoliko kolosalnih prilika od kojih je najveća bila Inderova u nadoknadi prvog poluvremena kada je promašio "nepromašivo".

Real je ni iz čega došao do vođstva preko Bejla, da bi prednost gostiju duplirao Lukas Vaskes posle dobre timske akcije.

Pobedom je Real osigurao prolaz u osminu finala Lige šampiona, ali je zbog povede Plzenja nad CSKA Moskvom dalje prošla i Roma, kao drugoplasirana.

Mančester junajted savladao je Jang Bojs na Old Trafordu posle velikog broja propuštenih prilika

Junajted je napadao i bio nadmoćan i tek u 91. minutu došao do pobede. Strelac pobedonosnog gola bio je Maruan Felaini čime je Junajted odveo u osminu finala Lige šampiona, gde će iz te grupe ići zajedno sa Juventusom.

Klub iz Torina je golom Marija Mandžukića savladao Valensiju, čime su "slepi miševi" iz Španije izgubili i teoretske šanse da se plasiraju u nokaut fazu LŠ.

Tekstualni prenos mečeva mogli ste pratiti putem našeg LIVE BLOGA.

Bajern je bez ikakvih problema "počistio" Benfiku rezultatom 5:1.

Za Bavarce su po dva gola postigli Arjen Roben i Robert Levandovski, jednom je strelac bio i Frank Riberi, dok je počasni gol za Portugalce postigao Želson Fernandeš.

Bajern i Ajaks su se zvanično plasirali u plej-of LŠ i boriće se za prvo mesto u poslednjem kolu, u meču koji se igra u Amsterdamu.

U Grupi F viđene su dve goleade, jedna u Francuskoj a druga u Nemačkoj.

Fudbaleri Mančester sitija nisu uspeli da pobede Lion ni u drugom meču dveju ekipa jer su odigrali 2:2.

Lion je dva puta vodio goloviam Maksvela Kornea, ali su izjednačavali Imerik Laport i Serhio Aguero.

"Građani" su osvojenim bodom obezbedili plasman u osminu finala Lige šampiona, dok je Lion jako blizu s obzirom da Šahtjor savladao Hofenhajm u gostima.

Ekipa iz Nemačke je izgubila je 3:2, iako je imala remi sve do 93. minuta

Taison je tada postigao svoj drugi gol na meču i obezbedio trijumf Ukrajincima koji su ostali u trci za plej-of.