Subota, 03.11.2018.

14:49

Nedovoljna majstorija Grizmana, Atletiko kiksnuo u predgrađu

Fudbaleri Leganesa i Atletiko Madrida odigrali su nerešeno u prvoj utakmici 11. kola španske La Lige – 1:1.

EPA-EFE/Emilio Naranjo

Atletiko je do finiša imao prednost, ali su gosti uspeli da izjednače i spreče rivala da se, barem nakratko, vrati na prvo mesto na tabeli.

"Jorgandžije" nisu odigrale dobru utakmicu, iako su uprkos tome mogli da trijumfuju, ali im nije bila dovoljna ni majstorija Antoana Grizmana iz 69. minuta.

Francuski napadač je fantastično izveo slobodan udarac sa nekih 25 metara i činilo se da će doneti tri boda ekipi Dijega Simeonea.

Međutim, tako nije mislio Gvido Kariljo koji je u 82. minutu pobegao čuvarima posle prekida i iz gotovo mrtvog ugla savladao Jana Oblaka.

Standings provided by Sofascore LiveScore

Madriđani do kraja susreta nisu uspeli da postignu pogotak i ostali su na drugom mestu sa 20 bodova, jednim manje od Barselone koja će tokom večeri imati priliku da im pobegne jer gostuje Rajo Valjekanu.

S druge strane, Leganes ostao u zoni ispadanja sa samo 9 bodova.