Utorak, 25.09.2018.

23:50

LaLiga: Atletiko silan, Dmitrović umalo sačuvao mrežu

Fudbaleri Atletiko Madrida bili su ubedljivi na domaćem terenu protiv Ueske i zabeležili pobedu od 3:0 u šestom kolu španske LaLige.

Izvor: LN

Autor: LN

EPA-EFE/J.P.GANDUL

Atletiko je zabeležio treći trijumf u novoj sezoni španskog prvenstva i izbio na treću poziciju na tabeli.

Već u prvom poluvremenu tim Dijega Simeona vodio je sa 3:0, a strelci su bili Antoan Grizman, Tomas i Koke.

U 85. minutu dosuđen je penal za Uesku, ali je posle gledanja VAR tehnologije odluka promenjena.

Za goste u protokolu nisu bili povređeni srpski fudbaleri Rajko Brezančić i golman Aleksandar Jovanović.

Eibar Marka Dmitrovića, reprezentativnog golmana Srbije, nije uspeo da odoli Espanjolu koji je pokazao da na startu sezone u fenomenalnoj formi.

U veoma "tvrdoj" utakmici Dmitrović je dobro branio, ali nije izdržao do kraja. Jedini gol postigao je Mario Hermoso u 68. minutu savladavši srpskog čuvara mreže čime je doneo pobedu domaćinu.

Meč sa puno golova i preokreta viđen je između Real Sosijedada i Rajo Valjekana, a završen je rezultatom 2:2.

Domaćin je poveo preko Jona na samom startu, da bi u drugom delu prvog poluvremena za samo pet minuta Valjekano poveo preko Advinkule i Treha, koji je bio precizan sa bele tačke.

Za konačnih 2:2 pobrinuo se Vlijan Hose pogotkom u 78. minutu utakmice.