Utorak, 17.04.2018.

22:50

Crveni karton, gol rukom – Selta i Barsa podelile bodove

Fudbaleri Selte i Barselone odigrali su nerešeno 2:2 u Vigu, u "ludoj" utakmici 33. kola španske La Lige.

Photo by Octavio Passos/Getty Images

Barselona je na ‘Balaidosu’ vodila dva puta – Osman Dembele je u prvom poluvremenu postigao izuzetno lep prvenac u španskom fudbalu, dok je u drugom delu mrežu domaćina zatresao Pako Alkaser.

Međutim, Selta se dva puta vraćala – Đoni Kastro je u poslednjem minutu prvog poluvremena izjednačio na 1:1, a Jago Aspas u finišu, uz mnogo sreće, postavio konačnih 2:2.

Interesantno je da je španski reprezentativac taj pogodak postigao rukom, dok je ekipa Huana Karlosa Unusea propustila nekoliko prilika da pobedi velikog rivala.

S druge strane, Ernesto Valverde je izveo gotovo rezervnu postavu, nije bilo Pikea, Albe, Roberta, Busketsa, Inijeste, Mesija i Suaresa. U drugom poluvremenu priliku su dobili Mesi i Roberto, koji bolje da nije ulazio jer je u 71. minutu dobio direktan crveni karton.

I pored "ludog" meča Katalonci su 40. put uzastopno odigrali bez poraza u La Ligi i produžili sopstveni rekord.

Barselona je prva sa 12 bodova više i utakmicom više od Atletiko Madrida, dok je Selta ostala deveta sa 43 boda.

Srpski internacionalac Nemanja Radoja igrao je od 73. minuta kada je zamenio Đosabeda.

Fudbaleri Deportiva i Sevilje odigrali su večeras nerešeno 0:0 u utakmici 33. kola španske Primere.

Sevilja je imala više loptu u svom posedu i dosta udaraca ka golu protivnika, ali nije uspela da prekine seriju loših rezultata u Primeri i približi se mestu koje vodi u Ligu Evropa.

Fudbaleri Sevilje su vezali i šestu utakmicu bez trijumfa.

Svoje šanse imao je i domaći Deportivo koji se bori za opstanak, ali na kraju su obe ekipe morale da se zadovoljem podelom bodova.

Sevilja je šesta je na tabeli sa 48 bodova, dok je Deportivo je na 18. poziciji sa 27 bodova.