Nedelja, 01.04.2018.

17:31

Boatengova peta i Jovićeva golčina nedovoljna Ajntrahtu (VIDEO)

Ekipa Ajntrahta iz Frankfurta poražena je na gostovanju od Verdera iz Bremena sa 2:1, u 28. kolu Bundeslige.

Tanjug/Carmen Jaspersen/dpa via AP

Mladi reprezentativac Srbije Luka Jović ponovo je bio strelac za Ajntraht, ali njegov pogodak nije uspeo da donese makar bod ekipi.

Ovo je bio njegov treći gol na poslednja tri meča u Bundesligi.

Boateng je u 53. minutu poslao pâs petom ka Joviću, a bivši igrač Zvezde je snažnim udarcem levom nogom savladao Pavlenku i doneo klubu izjednačenje.

Ipak, Frankfurt nije uspeo da odoli do kraja, štaviše nisu imali ni sreće, pošto je Verder do pobede došao zahvaljujući autogolu Abrahama u 79. minutu.

Ajntraht se i dalje nalazi u dobroj poziciji na tabeli, ali ih je ovaj poraz malo omeo u nameri da se plasiraju u Ligu šampiona.

Sa druge strane Verder je nastavio sa odličnim partijama, pobegli su sa dna tabele i trenutno zauzimaju 11. mesto sa 36 bodova.

1. Bajern 28 22 3 3 72:20 69
2. Šalke 28 15 7 6 43:30 52
3. Bor. Dortmund 28 13 9 6 54:39 48
4. Lajpcig 28 13 7 8 43:37 46
5. B. Leverkuzen 28 12 9 7 47:35 45
6. A. Frankfurt 28 13 6 9 39:32 45
7. Hofenhajm 28 11 9 8 52:41 42
8. Štutgart 28 11 5 12 26:31 38