Fudbaleri Barselone pobedili su Đironu sa 6:1 u 25. kolu španske LaLige.

Autor: MLJ

Het-trik Suaresa, magija Mesija,
Getty images

Lionel Mesi je postao igrač koji je davao golove svima iz fudbalskog "krema" Španije, Urugvajac Luis Suares je postigao het-trik, a Barselona je potpuno rastavila Đironu u katalonskom derbiju.

Đirona je krenula da igra otvoreno od starta i da forsira visoki presing. Za početak iz snova pobrinuo se Portu u trećem minutu, a Đirona je vodila sa 1:0.

Istog trenutka počinje i košmar ekipe Pabla Maćina. Samo dva minuta kasnije, Mesi dobrim dodavanjem kroz sredinu izbacuje Suaresa iza odbrane Đirone, a Urugvajac daje prvi gol za 1:1.

U 30. minutu Mesi komplikuje u kaznenom prostoru Đirone na boku. Argentinac uspeva da se snađe pored dvojice defanzivaca Đirone, povlači ka sredini i sa desetak metara šutira po zemlji, a Barselona daje drugi gol.

Šest minuta kasnije, Mesi šutira ispod živog zida i slobodan udarac pretvara u treći gol za Barselonu, da bi Suares rutinski realizovao asistenciju Kutinja za 4:1 već do poluvremena.

Košmar se u drugom poluvremenu nastavio u 66. minutu kada je Kutinjo poslao fantastičan projektil koji se od stative odbio u mrežu za 5:1. Kutinju je to bio prvenac u dresu Barse u LaLigi.

Osman Dembele je možda u lošoj golgeterskoj formi, što je pokazao i protiv Đirone, ali je kao asistent više nego dobar.

Namestio je u 76. minutu het-trik Suaresu koji je postavio konačan rezultat 6:1 i ubedljivom pobedom ostavio Barsu na prvom mestu lige sa 65 bodova. Najprijatnije iznenađenje ove sezone Đirona je deveta sa 34 boda.