Nedelja, 11.02.2018.

18:23

Barselona se opet okliznula – Hetafe odoleo na Kamp Nou

Fudbaleri Barselone neočekivano su drugi put u nizu ostali bez pobede u LaLigi, remizirali su bez golova sa Hetafeom u 23. kolu.

Katalonci su imali skoro 80 odsto vremena posed nad loptom, ali su teže nego inače stvarali gol šanse.

Tokom 90+ minuta Lionel Mesi skoro da nije zapretio golu rivala, a domaćin je imao tek četiri situacije u kojima je lopta bila skoro viđena u mrežu, međutimm, lošu završnicu imali su Suares, Kutinjo i Mina.

Suares je prvi zicer poslao pored gola, da bi mu u nadoknadi vremena golman Guaita "skinuo" sjajan šut pod prečku.

Mina je imao odličnu situaciju sa oko 11 metara, ali i on šutira pored stative, dok je Guaita refleksnom reakcijom sprečio Kutinja da zatrese mrežu.

Napadu Katalonaca nije pomogao ni povratak Osmana Dembelea, koji je dobio šansu u drugom poluvremenu posle jednomesečne pauze zbog druge teže povrede ove sezone.

Barselona je i dalje prva na tabeli, ali posle dva remija u nizu prednost u odnosu na Atletiko Madrid se istopila na tek sedam bodova.

Hetafe je remizirao četvrti uzastopni vikend, daleko je od zone ispadanja, ali sve dalje i od borbe za Evropu.

U pretposlednjem meču dana Selta i Espanjol su remizirali 2:2. Gosti su poveli golom Baptistaa u desetom minutu, da bi Maksimilijano Gomes preokrenuo deset minuta pre kraja.

Ipak, u samoj završnici Herard Moreno donosi bod Kataloncima. Nemanja Radoja igrao je do 75. minuta za domaćina.

Tim iz Viga je posle tri uzastopne pobede "vezao" dva kola bez trijumfa, ali je i dalje blizu pozicije koja vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Espanjol je pet kola bez pobede, ali je remizirao u poslednja dva, pa je na osam bodova od zone ispadanja.