Nedelja, 11.02.2018.

14:00

Korea doneo pobedu, Montela ipak slavi golmana

Fudbaleri Sevilje savladali su minimalnim rezultatom Đironu (1:0), u prvoj nedeljnoj utakmici 23. kola španske La Lige.

EPA-EFE/JULIO MUNOZ

Sevilja nije blistala protiv Katalonaca, ali je uspela da slavi zahvaljujući pogotku Hoakina Koree iz prvog napada u drugom poluvremenu.

Iz zadnje linije Lengle je poslao sjajnu loptu do Koree koji je pobegao čuvarima, pre golmana protivničke ekipe stigao je da je ćušne, a štoperi Đirone su pokušali da je stignu pre nego što pređe gol-liniju.

Činilo se da su uspeli pre nego što je Pablo Sarabija overio pogodak, ali se na usporenom snimku dobro videlo da je prešla liniju i da bi Korei trebalo da bude pripisan pogodak.

Međutim, možda i veći heroj Andalužana jeste Serhio Riko – golman Sevilje u prvom poluvremenu sprečio je goste da povedu iz nekoliko izglednih prilika, a u finišu tog dela utakmice odbranio je penal, nakon što je Adaju sjajno pročitao udarac sa bele tačke.

Kazna za ovaj promašaj stigla je Đironi već na startu nastavka, kada je Korea na već opisan način postigao gol i, ispostaviće se, postavio konačan rezultat.

Ovim trijumfom ekipa Vinčenca Montele popela se na šestu poziciju sa 36 bodova, jednim manje od petoplasiranog Viljareala, dok je Đirona ostala deveta sa 31 bodom.