Utorak, 28.11.2017.

22:47

PL: 'Šou' Lingarda i Janga za 10. pobedu 'Đavola'

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su na gostovanju Votford u uzbudljivoj utakmici vanrednog 14. kola Premijer lige – 4:2.

'Crveni đavoli' su na 'Vikarejdž Roudu' upisali desetu pobedu.

Gosti su u prvom poluvremenu imali prednost od tri gola. Ešli Jang je odigrao neverovatan meč i u razmaku od četiri minuta dva puta se upisao u listu strelaca.

Prvi gol je postigao u 19. minutu, a u 25. je iz sjajnog slobodnjaka zatresao mrežu.

Sedam minuta kasnije Antoan Marsijal je na asistenciju Romelua Lukakua povisio na 3:0.

Drugo poluvreme nastavlo se u laganom ritmu, da bi u završnici bilo dosta uzbuđenja. Prvo je Troj Dini iz jedanaesterca u 77. smanjio na 1:3, da bi Abdulaj Dukure u 84. doveo Votford na samo gol zaostatka.

Ipak, samo dva minuta kasnije Lingard sjajnom solo akcijom postavlja konačan rezultat i stavlja tačku na ovaj meč. Srpski fudbaler Nemanja Matić je napustio teren u 54. minutu zbog povrede.

Lester je na svom terenu savladao Totenhem sa 2:1.

Domaćin je pred svojim navijačima poveo efektnim golom Džejmija Vardija u 13. minutu, koji je sa oko deset metara prebacio golomana Uga Lorisa.

Do poluvremena bitka se uglavnom vodila na sredini terena, da bi Lester posle jedne kontre u poslednjim sekundama prvog dela došao do drugog gola, a strelac je bio Rijad Marez.

Totenhem je u drugom poluvremenu pokušavao da dodje do eventualnog preokreta, ali uspeo je samo da ublaži zaostatak pogotkom Harija Kejna u 79. minutu.

Lester je 12. sa 14 bodova, dok je Totenhem peti sa 24.

U drugoj utakmici 14. kola Premijer lige Brajton i Kristal Palas igrali su nerešeno bez golova.

Prava drama viđena je i na stadionu Vest Bromič Albiona gde je duel protiv Njukasla završen nerešenim rezultatom – 2:2.

Domaćini su poveli u finišu prvog poluvremena golom Kanua, da bi u 56. minutu meča povećali vođstvo preko Filda.

Samo tri minuta kasnije ’Svrake’ su smanjile vođstvo preko Klarka, a konačan rezultat postigao je Evans autogolom u 83. minutu.

Reprezentativac Srbije Aleksandar Mitrović ušao je u igru u 73. minutu.