Ponedeljak, 30.10.2017.

22:41

Inter se mučio, ali se vratio na drugo mesto

Fudbaleri Intera savladali su Veronu u gostima rezultatom 2:1 u meču kojim je zatvoreno 11. kolo italijanske Serije A.

EPA-EFE/SIMONE VENEZIA

Ekipa Lučana Spaletija mučila se sa jednom od najlošijih ekipa u prvenstvu, ali je na individualni kvalitet ipak uspela da iščupa bodove.

U prvom poluvremenu nije bilo previše prilika, a jedinu je iskoristio Borha Valero u 36. minutu – Kandreva je sa desnog boka poslao savršen centaršut na drugu stativu i pogodio usamljenog Španca koji lako trese mrežu domaćina.

Međutim, na isteku sata igre Samir Handanović je nespretno reagovao i u želji da se baci na loptu oborio Čerčija u kaznenom prostoru, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Pacini.

Inter je uspeo da opravda ulogu favorita i samo osam minuta kasnije dođe do vođstva preko Ivana Perišića. Hrvatski reprezentativac sačekao je odbitak posle kornera i sa ivice kaznenog prostora zakucao loptu u mrežu.

Ovim trijumfom ‘Nerazuri’ su se vratili na drugo mesto sa 29 bodova, dva manje od prvoplasiranog Napolija i jednim više od Juventusa.

S druge strane, Verona je ostala u zoni ispadanja sa samo šest bodova.