Nedelja, 15.10.2017.

17:12

Runi u 90' iz penala spasao Everton od poraza

Fudbaleri Brajtona i Evertona odigrali su nerešeno 1:1, u utakmici osmog kola Premijer lige.

Izvor: SM

Autor: SM

Getty Images

Brajton je poveo u 82. minutu golom Entonija Nokara, a bod gostima doneo je Vejn Runi u 90. minutu iz jedanaesterca

To je bila prva utakmica Brajtona i Evertona još od 1983. godine.

U prvom poluvremenu ekipe nisu napravile ozbiljniju priliku, a prvu šansu imao je Everton, u 53. minutu kada je sa ivice šesnaesterca šutirao Mejson Holgejt, ali je golman domaćih dobro odbranio.

Posle toga, u 69. minutu, iz slobodnog udarca pokušao je Gilfi Sigurdson, ali je bio neprecizan. Everton je ponovo bio u šansi u 74. minutu preko Dominika Kalvera Levina, na dodavanje Vejna Runija, ali je šutnuo u golmana Brajtona Meta Rajana.

Posle toga domaći su preuzeli inicijativu, pokušavali su Nokar i Hose Iskerdo ali su ih u tome sprečili prvo defanzivac Evertona Majkl Kejn, a zatim i golman Džordan Pikford.

U 82. minutu Everton je poveo. Bruno je centrirao sa desne strane do Iskerda, čiji šut je ponovo blokirao Kejn, a lopta je došla do Nokara, koji je bez problema poslao u mrežu. Everton je u 86. minutu mogao da udvostruči prednost, ali je Pikford odbranio šut Izija Brauna.

U 90. minutu Runi je postavio konačan rezultat, pošto je bio precizan iz penala. Prethodno, penal je dosudjen pošto je Bruno udario laktom Kalverta Levina.

U trećem minutu sudijske nadoknade istakao se golman domaćih Met Rajan, koji je u dva navrata odbranio šuteve Kevina Miralasa i Kalverta Levina.

Posle osam kola Brajton i Everton imaju po osam bodova na 14. odnosno 16. mestu na tabeli.

1. Mančester Siti 8 7 1 0 29:4 22
2. Mančester Junajted 8 6 2 0 21:2 20
3. Totenhem 8 5 2 1 15:5 17
4. Votford 8 4 3 1 13:13 15
5. Čelsi 8 4 1 3 13:8 13
6. Arsenal 8 4 1 3 12:10 13
7. Barnli 8 3 4 1 8:6 13
8. Liverpul 8 3 4 1 13:12 13