Nova vest
Logo
Tenis 65

3.5.2024.

14:40

"Posle svega što je Đoković pretrpeo, uključujući moju zemlju – hajde da mu odamo priznanje"

Pol Meknami, bivši direktor Australijan opena, još jednom je odao priznanje Novaku Đokoviću.

Autor:Zoran Kecman

Zoran Kecman
"Posle svega što je Đoković pretrpeo, uključujući moju zemlju – hajde da mu odamo priznanje"
Profimedia/Jean Catuffe / DPPI

Meknami, koji je bio na strani Novaka i kada je imao najteže trenutke u Australiji, kada su ga pre dve godine deportovali, smatra da je vanserijski uspeh to što je srpski as prvi i sa skoro 37 godina.

Novaka nema ovih dana u Madridu, ali se uveliko sprema za Masters u Rimu na kojem će biti prvi nosilac.

Meknami se oglasio na mreži X sa jasnom porukom.

"Posle svega što je Novak Đoković pretrpeo, uključujući i moju zemlju, a što bi slomilo mnoge sportiste, hajde da mu odamo zasluženo priznanje. Biti broj jedan sa 37 godina je izuzetno dostignuće", napisao je Meknami.

U komentarima ispod objave ogroman broj pratilaca se saglasio sa Meknamijem.

Kako stvari stoje, usled brojnih povreda vrhunskih igrača, poput svetskog broja dva Janika Sinera, Novak će još biti na vrhu.

Sva je prilika da će i na Rolan Garos doći kao broj jedan i tako i 37. rođendan proslaviti na svetskom tronu.

Time će i rekord po broju nedelja na čelu ATP liste će nastaviti da se povećava.

Podeli:

Komentari 65

Podeli:

NBA

Janis stavio tačku na sve spekulacije

Zvezda Milvoki Baksa Janis Adetokumbo odlučio je da prekine sve glasine o svojoj budućnosti i jasno poruči da nema nameru da traži trejd – ni ove, ni bilo koje druge sezone.

The Athletic

23:53

6 h

U fokusu

Vidi sve
Latest Novo Sport Sport b92 Video Video Menu Menu