Utorak, 09.05.2017.

18:38

Preživeo start za zatvor pa dao gol

Napadač Dalian Jifanga Nijaša Mušekvi je bio žrtva brutalnog starta štopera ekipe Šenžena Vanga Dalonga u kineskoj prvoj fudbalskoj ligi.

Izvor: M.LJ.

Autor: M.LJ.

Dve ekipe igrale su u nedelju meč posle koga pobednik izbija na prvo mesto prve kineske fudbalske lige jer su i jedni i drugi imali po 16 bodova.

Afrički napadač je u 61. minutu pri rezultatu 1:0 za njegovu ekipu krenuo u kontru kada mu je na nogu kramponima kopačke startovao Vang Dalong. Karijera tridesetogodišnjeg igrača iz Zimbabvea je lako mogla da bude okončana.

Da sve bude neverovatnije, arbitar kineskom štoperu nije dao crveni, već žuti karton! Mušekvi je start "preživeo", a samo sedam minuta kasnije postigao je svoj drugi gol na meču i drugi gol za svoju ekipu.

Taj gol će se kasnije ispostaviti odlučujućim, jer je Šenžen do kraja meča uspeo da umanji poraz na 2:1 golom u 87. minutu meča.