Subota, 29.10.2016.

22:02

L1: Sent Etjen obradovao Nicu

Fudbaleri Nice imaju veliku šansu da steknu solidnu prednost u odnosu na Monako i PSŽ posle 11. kola francuske Lige 1.

To im je omogućio Sent Etjen koji je u subotu remizirao 1:1 sa Monakom na svom terenu.

Gosti su poveli već u petom minutu golom Glika, ali je svega 13 minuta kasnije Perin izjednačio za konačan rezultat meča.

Tako će Nica u slučaju pobede nad Nantom u nedelju moći da stekne šest bodova prednosti ispred Monaka i PSŽ-a, prvih pratilaca u borbi za titulu.

Gengan je minimalnim trijumfom nad Anžeom stigao do treće uzastopne pobede i četvrte pozicije na tabeli, iskoristivši poraz Tuluza od Liona u prvom meču dana. Nansi je savladao Kaen sa 2:0 i pobegao sa poslednjeg mesta na tabeli, na kojem je sada Lorijan posle remija sa Monpeljeom 2:2. U jedinom meču bez golova bodove su podelili Bastija i Dižon.