Subota, 12.09.2015.

18:08

Siti pobedio u 90’, Arsenal siguran

Fudbaleri Mančester sitija zadržali su savršen učinak na startu Premijer lige i posle petog kola, zahvalujući golu mladog Iheanača u 90. minutu.

Beta/AP

Siti je savladao Kristal Palas u gostima minimalnim rezultatom, pa posle pet kola ima 15 bodova i gol razliku 11-0 na čelu tabele.

Domaći tim je kao što se i očekivalo čružio dobar otpor timu Manuela Pelegrinija, pa ni novajlija Kevin De Brujne, koji je igrao odlično, nije mogao da napravi razliku na terenu.

Delovalo je da će meč biti završen bez golova, kada se lopta srećno odbila do mladog 18-godišnjeg Iheanača koji je doneo veliku radost gostima. Srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov odigrao je ceo meč.

Sigurnu pobedu u subotu ostvario je Arsenal koji je na Emiratima pobedio Stouk sa 2:0. Sve bolji Tio Volkot postigao je prvi gol u 31. minutu na asistenciju Ezila, a pobedu je pet minuta pre kraja overio Olivije Žiru na dodavanje Kasorle.

Arsenal je tako zadržao drugo mesto na tabeli, sa dva boda manje od Sitija.

Sigurnu pobedu ostvario je i Norič koji je pobedio Bornmut sa 3:1. golovima Žeroma, Džarvisa i Hulahana. Jedini strelac za goste bio je Kuk.

Votford je sa miminalnih 1:0 pobedio Svonsi golom Igala, a duel Vest Bromvič – Sautempton završen je bez golova. Dušan Tadić odigrao je ceo meč za goste.