Subota, 21.03.2015.

18:09

Tores i Tijago za pobedu Atletika

Fudbaleri Atletika pobedili su Hetafe sa 2:0 u prvoj utakmici subotnjeg programa u okviru 28. kola Primere, pred 40.000 gledalaca.

Izvor: JT

Autor: JT

Beta/AP Photo/Andres Kudacki

‘Jorgandžije’ su protiv Hetafea došle do 18. pobede ove sezone, koju su im doneli Fernando Tores i Tijago golovima u trećem, odnosno 44. minutu.

Atletiko je tako ostao na četvrtom mestu tabele sa 59 bodova, jednim manje od trećeplasirane Valensije, a šest od Barselone, koja tek u nedelju igra sa Realom. Hetafe je, s druge strane, ostao na 13. poziciji sa 29 bodova.

Aktuelni šampion je kontrolisao igru protiv Hetafea, kojem je dozvolio samo jedan šut u okvir gola. Utakmica je tekla baš onako kako je izabranicima Dijega Simeonea odgovaralo, jer su poveli već u trećem minutu, kada je Tores odlično reagovao posle slobodnog udarca i poslao loptu tik ispod prečke. Toresu je to bio prvi gol u Primeri posle skoro osam godina.

Domaći tim je vrlo brzo imao novu šansu, preko Kokea, da bi baš pošto je on udario loptu glavom posle slobodnog udarca Tijago skrenuo loptu u mrežu. To se desilo u 44. minutu, a iako u drugom poluvremenu nije bilo golova, Atletiko je više napadao i na kraju zasluženo slavio.