Sreda, 10.12.2014.

23:09

Sabaleta i Nasri 'pokorili' Rim

Fudbaleri Mančester Sitija po drugi put u istoriji kluba izborili su plasman u narednu fazu Lige šampiona, pošto su savladali Romu u Rimu – 2:0 (0:0).

'Građanima' je za plasman u nokaut fazu bio potreban i bod, a pošto je Bajern sa laganih 3:0 porazio CSKA iz Moskve sve je već bilo jasno dvadesetak minuta pre kraja.

Vučica je bila bolji rival u sat vremena fudbala, da bi Samir Nasri 'bombom' sa ivice šesnesterca kaznio promašaje domaćih. Konačan rezultat susreta postavio je Pablo Sabaleta u samom finišu susreta.

Adem Ljajić igrao je do 67. minuta za domaće, dok je Aleksandar Kolarov nastupio od 89. minuta za goste. Pravdu na Olimpiku delio je Milorad Mažić.

Bavarci su još ranije obezbedili lidersku poziciju, koju su okončali sa pet trijumfa i samo jednim porazom, uz gol razliku 16:4. Novo slavlje najavio je Tomas Miler iz penala u 18. minutu, postavši sa 24 gola najbolji strelac u istoriji kluba u elitnom takmičenju, da bi Sebastijan Rode i Mario Gece u poslednjih pet minuta overili pobedu.

Utakmicama šestog kola u grupama E, F, G i H završila se prva faza Lige šampiona, a u narednu fazu posle poslednjih 90 minuta fudbala prošli su Mančester Siti i Šalke.

Barsin trio zaustavio Ibru i PSŽ

Barslelona i Pari Sen Žermen odlučivali su na Kamp Nou ko će s prvog mesta u nokaut fazu, a Barselonin napadački trio Lionel Mesi-Luis Suares-Nejmar da Silva imao je svoje veče.

Iako su 'Sveci' bili bolji u prvom delu igre, to nisu uspeli da materijalizuju na pravi način, sem kratkim vođstom. Vodeći gol postigao je, logično, Zlatan Ibrahimović, bivši igrač Blaugrane. Lukas Mura je probio po boku i poslao oštru loptu na peterac do Bleza Matuidija koji je iz prve odlaže do Šveđanina, a ovaj je lako šalje u mrežu.

Ipak, samo 180 sekundi kasnije Mesi odgovara svojim 75. golom u takmičenju, posle akcije u dva poteza Havijera Masćerana i Luisa Suaresa. Imali su gosti još dve sjajne prilike, ali su Edinson Kavani i Lukas Mura bili neprecizni iz izglednih pozicija, da bi Nejmar kaznio promašaja fenomenalnim udarcem sa 25 metara u 42. minutu.

U nastavku meča domaćin je preuzeo inicijativu, gosti su sporadično pretili, da bi Luis Suares bio najbrži posle odbitka i šuta Nejmara za konačnih 3:1 u 77. minutu. Bio je to drugi uzastopni gol Urugvajca u Ligi šampiona, a do sada je na devet mečeva za Barsu upisao i šest asistencija.

U drugom meču grupe Ajaks je sjajnom igrom potvrdio Ligu Evrope, savladavši APOEL ubedljivo 4:0. Najviše se istakao Lase Šene, sa dva gola i asistencijom, a precizni su bili još Klasen i Milik.