Goleada u Eibaru, remi u Valensiji

Fudbaleri Levantea i Hetafea odigrali su nerešeno, dok je Eibar ostvario ubedljivu pobedu u poslednjim mečevima 14. kola španske Primere.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Levante i Hetafe podelili su bodove rezultatom 1:1, a Eibar je u terminu pre toga savladao Almeriju sa čak 5:2.

Hetafe je poveo golom Abdula Karima Jode u 56. minutu, a izjednačenje Levanteu je doneo Rafael Martins u 71. minutu.

Posle 14 odigranih kola Hetafe je 12. na tabeli Primere sa 15 bodova, dok je Levante na 15. mestu sa dva boda manje.

U Eibaru domaći tim je već posle pola sata imao tri gola prednosti, a redom su pogađali Pjovakari, Belhon i Albentosa.

Sorijano je do poluvremena smanjio na 3:1, da bi Navas i Kapa pogocima u drugom poluvremenu rešili pitanje pobednika. Konačan rezultat postavio je Mendes u 77. minutu.

Eibar je sada na devetom mestu na tabeli Primere sa 19 bodova, dok je Almerija na 17. mestu sa 10 bodova.