Subota, 08.03.2014.

20:28

Čelsi lako sa Totenhemom za +7

Fudbaleri Čelsija pobedili Totenhem kod kuće sa 4:0 pa sada imaju sedam bodova više od Liverpula i Arsenala na čelu Premijer lige.

Ekipa Žozea Murinja nakon 29. kola na čelu tabele ima 66 bodova, sedam više i utakmicu više od prvih pratilaca.

Iako nije najbliži Čelsiju, najveće šanse da ih stigne ima Mančester siti koji ima devet bodova manje od lidera ali i tri utakmice manje.

Heroj pobede Čelsija u londonskom derbiju bio je Samjuel Eto koji je postigao prvi gol u 56. minutu nakon greške odbrane gostiju, a četiri minuta kasnije iznudio je penal koji je u gol pretvorio Eden Azar.

Odbrana Totenhema delovala je u nekoliko situacija komično, a posebno se isticao Kajl Voker koji je praktično poklonio treći i četvrti gol Čelsiju. U oba navrata je katastrofalno reagovao i u oba navrata je golove postigao rezervista Demba Ba – u 88. i 89. minutu.

Gosti su meč završili sa igračem manje nakon što je u 59. minutu isključen Kabul. Srpski reprezentativci Branislav Ivanović i Nemanja Matić odigrali su veoma dobro svih 90 minuta.