Nedelja, 11.11.2012.

19:57

BL: 16 golova na tri utakmice

Čak 16 golova viđeno je na tri nedeljne utakmice 11. kola Bundeslige, a Borusija Menhengladbah dobila je Grojter Firt sa 4:2 u gostima.

Izvor: SO

Autor: SO

Identičnim rezultatom Hanover je dobio Štutgart na strani, iako su domaći na poluvremenu vodili sa 2:0.

Čast domaćina odbranio je Volfsburg, koji je sa 3:1 savladao Bajer Leverkuzen.

Dvojac Dijego-Dost najzaslužniji je za treći ligaški trijumf Volfsburga. Već u četvrtom minutu Dijego postiže vodeći gol iz slobodnog udarca, a u 16. minutu Brazlilac na asistenciju Dosta duplira prednost.

U 33. minutu Bas Dost, letošnje pojačanje iz Herenvena, postiže treći gol za ’vukove’, a počasni pogodak za Bajer iz Leverkuzena dao je Štefan Kisling u 90. minutu.

Činilo se da će i Grojter Firt, poput Volfsburga, uspeti da pobegne iz opasne zone, pošto je na poluvremenu sa 2:1 vodio protiv Borusije iz Menhengladbaha.

Nehrig je dao prvi gol u desetom minutu iz penala, a nedugo zatim Firt ostaje sa desetoricom zbog isključenja Klajnea. Vent je izjednačio u 22. minutu, ali Prib u završnici prvog dela ipak vraća prednost domaćem Grojter Firtu.

Međutim, gosti iz Menhengladbaha u drugom poluvremenu iskoristili su brojčanu prednost i golovima Štrancla, Hermana i Marksa došli su do četvrtog trijumfa u šampionatu.

Još veći preokret videli smo na Mercedes-Benc Areni u Štutgartu, gde je domaćin protiv Hanovera na poluvremenu vodio sa 2:0 golovima Gentnera i Ibiševića iz penala koji je iznudio upravo Gentner.

Međutim, drugo poluvreme donelo je inspirisani Hanover i čak četiri gola u mreži ’švaba’ – Sobijeh je smanjio na 2:1 posle loše reakcije odbrane Štutgarta, Šlaudraf je izjednačio iz penala posle igranja rukom Tasčija, a pobedu gostima doneo je Abdelaue pogocima u 68. i 73. minutu.