Nedelja, 02.09.2012.

23:28

Roma pobedila Inter, gol Jankovića

Inter je u Milanu izgubio od Rome sa 3:1 (1:1) u drugom kolu italijanske Serije A, Đenoa je izgubila od Katanije sa 3:2, a drugi gol je postigao Boško Janković.

Đenoa je vodila na poluvremenu golom Kučke, a tim sa Sicilije je preko bergesio izjednačio u 66. minutu.

Selektor Srbije Siniša Mihajlović nije pozvao Boška Jankovića za utakmice sa Škotskom i Velsom u kvalifikacijama za odlazak na Mundijal, a Janković je postigao gol u 82. minutu za novo vođstvo Đenoe.

Domaćin je ipak sa dva gola u naredna četiri minuta preokrenuo rezultat i stigao do pobede.

U derbiju kola Roma je pobedila Inter u Milanu sa 3:1, a ponovo je spaktakularan gol postigao Osvaldo. Protivnik Partizana u Ligi Evrope je gubio od 15. minuta pošto je gol postigao Florenci. U poslednjem minutu prvog poluvremena Antonio Kasano je dao gol za izjedančenje, ali je Osvaldo u 67. minutu doneo novo vođstvo svom timu. Konačan rezultat u 83. minutu postavio je Brazilac Markinjo.

Sampdorija je pobedila Sijenu sa 2:1, a Nenad Krstičić je igrao do 71. minuta. Fiorentina je izgubila u Napolju sa 2:1, Adem Ljajić je ušao na teren u 69. minutu i odigrao solidno.

Milan Milovanović je sa klupe Palerma posmatra poraz svog tima u Rimu od Lacija, a i golman Vlada Avramov je bio na klupi Kaljarija u meču sa Atalantom.