Sreda, 18.01.2012.

23:41

FA: Birmingem i Brajton u 16

Fudbaleri Birmingema i Brajtona poslednja su dva tima koja su se plasirala u 1/16 finala engleskog FA Kupa.

Birmingem je u duelu lokalnih rivala minimalnim rezultatom savladao Vulverhempton na "Molinjuu".

Dvojica srpskih reprezentativaca bila su u protokolu za ovaj meč, ali je igrao samo Nenad Milijaš za Vulvse. Nikola Žigić je ostao na klupi Birmingema.

Pobedu gostima doneo je Vejd Eliot pogotkom u 75. minutu utakmice. On je loptu u mrežu ubacio sa svega nekoliko metara udaljenosti od gola, nakon centaršuta Dejvida Marfija iz kornera.

Brajton je do 16 najboljih u engleskom Kupu takođe stigao pobedom u gostima, nad Vreksamom posle penala. U regularnom delu meča bilo je 1:1. Domaći tim je poveo u 23. minutu preko Morela, a izjednačenje gostima je doneo Barns, 13. minuta pre kraja.

Birmingem će u 1/16 finala igrati protiv Šefild junajteda, dok će rival Brajtonu biti Premijerligaš Njukasl.