Sreda, 26.10.2011.

23:33

Gol Milijaša protiv silnog Sitija

Fudbaleri Mančester sitija nastavili su da 'gaze' rivale jer su sa 5:2 eliminisali Vulverhempton u osmini finala Liga kupa.

Vulvsi su na svom "Molinjuu" poveli i to golom Nenada Milijaša koji je iz okreta savladao Rumuna Pantilimona.

U centru pažnje u sredu bio je i Luis Suares koji je sa dva gola doneo preokret Liverpulu kod Stouka za 2:1. U četvrtfinale prošli su još Blekburn i Čelsi posle mnogo muka u produžecima protiv Njukasla i Evertona.

Svih 90 minuta u dresu Sitija odigrao je i srpski reprezentativac Aleksandar Kolarov, kao i bivši igrač Partizana Stefan Savić.

Utakmicu za infarkt odigrali su Blekburn i Njukasl. Radosav Petrović odigrao je svih 120 minuta na "Ivud Parku" gde je Blekburn u 90. minutu primio dva gola, ali potom u poslednjem minutu produžetaka stigao do 4:3 i plasmana u četvrtfinale.

Roversi su rano poveli preko Rubena Ročine koji je sa 11 metara zakucao loptu, da bi Jakubu Ajagbeni u 64. minutu iz penala duplirao vođstvo.

Domaći navijači konačno su počeli da se radiju ove sezone slaveći plasman u četvrtfinale, kada si Gatri i Kabaje u sudijskoj nadoknadi šokirali sve i izborili produžetke Njukaslu.

Već u devetom minutu prvog produžetka Pedersen je doneo novo slavlje domaćinu iz slobodnog udarca, ali je nekoliko minuta kasnije Lovenkrands iz penala ponovo sve utišao. Međutim, u 120. minutu Žive je doneo erupciju oduševljenja i zaslužen plasman Roversima.

Zanimljivo je bili i u Liverpulu gde je Čelsi tek u 116. minutu izborio pobedu golom Danijela Staridža. Gosti su poveli protiv Evertona u 38. golom Kalua, ali je isključenje golmana "plavaca" Tarnbula i prednost igrača više iskoristio Luj Saha sedam minuta pre kraja.

U prvom produžetku isključen je i Rojson Drente, te su gosti brojčano izjednačeni ipak slavili. Ceo meč odigrao je Branislav Ivanović.