Nedelja, 13.02.2011.

20:05

BL: Keln ubedljiv, remi u Bremenu

Fudbaleri Kelna pobedili su Majnc sa 4:2, u utakmici 22. kola nemačke Bundes lige.

U poslednjem meču kola Verder i Hanover odigrali su nerešeno, 1:1.

Visoku pobedu Majncu obezbedili su dvostruki strelci Lukas Podolski i Milivoje Novakovič.

Reprezentativac Nemačke bio je precizan u 3. i 55. minutu, a slovenački napadač u 43. i 60. Golove za goste postigli su Sami Alagui u 31. i Petar Slišković u 89. minutu.

Keln se ovom pobedom popeo sa 16. na 12. poziciju i sada ima 25bodova, isto kao Sankt Pauli iz Hamburga. Majnc je propustio priliku da preskoči Bajern iz Minhena i sa 37 bodova ostao je četvrti na tabeli.

U poslednjoj utakmici ovog kola Verder je na svom terenu odigrao 1:1 protiv Hanovera. Gosti su poveli golom Didijea Konana u 26. minutu, a bod Verderu doneo je Per Mertezaker u 50. minutu.