Gol Kanija sa centra! (video)

U subotu popodne odigrano je četiri meča 19. kola španske Primere, a pobede su ostvarili Real Sosijedad, Sporting Hihon, Viljareal i Saragosa.

Izvor: SO

Autor: SO

Sosijedad je deklasirao Hetafe u predgrađu Madrida 4:0, Sporting je u Hihonu dobio Erkules 2:0, a Saragosa je bila bolja od Levantea 1:0.

Viljareal je na svom terenu pobedio Osasunu 4:2, a meč je pogotkom sa centra igrališta obeležio Kani. Atletik je u Bilbau dobio Rasing Santander sa 2:1, a Espanjol je u poslednjem meču dana savladao Sevilju u gostima sa 2:1.

Junak trijumfa Real Sosijedada na gostovanju Hetafeu je Ćavi Prieto, 27-godišnjak rođen u San Sebastijanu koji je celu dosadašnju karijeru proveo u Sosijedadu. On je dao vodeći gol iz penala, a u finišu je zabeležio dve asistencije za Aranburua.

Sporting je golovima Barala i Kasesa slavio u duelu sa Erkulesom i tako obezbedio vrlo bitne bodove u borbi za opstanak.

Viljareal je u duelu sa Osasunom na “Madrigalu” došao do 12. prvenstvene pobede, a meč je obeležio fenomenalni gol Kanija sa centra igrališta. Pri rezultatu 1:1 29-godišnji Ruben Grasija Kalmaće, poznatiji kao Kani, primetio je da je golman gostiju Rikardo bespotrebno daleko isped gol-linije i preciznim udarcem doneo je prednost svom timu.

Tri minuta pre toga Kristijan Vadosć postigao je gol za izjednačenje Osasune nakon što je Ruben u 22. minutu doveo ‘žutu podmornicu’ u vođstvo. Hoan Kapdevila dao je gol za 3:1, smanjio je Kaljeha, ali je Gonsalo šest minuta pre kraja rešio sve dileme u vezi sa pobednikom.

Bivši napadač Crvene zvezde Dejan Lekić igrao je za tim iz Pamplone od 76. minuta, dok je nekadašnji levi bek Partizana Ivan Obradović presedeo ceo meč na klupi u trijumfu Saragose nad Levanteom. Gol odluke na “Romaredi” postigao je Gabi u finišu prvog poluvremena.

I drugi baskijski tim zabeležio je trijumf, pošto je Atletik u Bilbao dao Santanderu dva gola u prvih deset minuta, a strelci su bili Martines i Munijan. Do kraja je Bolado postigao počasni gol za Rasing, ali to nije bilo dovoljno da se izbegne deveti ligaški poraz.

U poslednjem meču dana Espanjol je slavio protiv Sevilje u Andaluziji, a junak meča bio je Hose Marije Kaljehon. Dete madridskog Reala, 23-godišnji Kaljehon dao je golove u 41. i 78. minutu i tako doneo 11. prvenstveni trijumf svojoj ekipi. Alvaro Negredo je u samoj završnici uspeo da postigne počasni gol za Sevilju.