Sreda, 07.04.2010.

21:37

Liga 1: Marsej na čelu tabele

Fudbaleri Olimpika iz Marseja preuzeli su vodeću poziciju u francuskoj Ligi 1, pošto su u zaostalom meču pobedili Sošo sa 3:0.

Izvor: Saša Ozmo

Autor:Saša Ozmo

Domaće je u vođstvo doveo Gabrijel Hajnce u devetom minutu, Hatem Ben Arfa duplirao je prednost iz jedanaesterca u 27. minutu, a Bakari Kone u završnici meča postavio konačni rezultat. Marsej je sada prvi na tabeli sa 59 bodova iz 30 utakmica, Lion, Monpelje i Okser imaju 57 i meč više, a Bordo 56 i utakmicu manje od lidera.

Jedan deo tribina Velodroma bio je zatvoren zbog kazne, ali je Olimpik imao podršku nešto više od 46 hiljada navijača. Domaći su do vođstva došli u devetom minutu, kada je Gabrijel Hajnce posle centaršuta Luća Gonzalesa zatresao mrežu Drejera.

U 27. minutu Mikari je oborio u šesnaestercu Lorana Bonara, a siguran izvođač penala bio je Hatem Ben Arfa i već tada je bilo jasno da bodovi ostaju u Marseju.

Bakari Kone, koji je zamenio upravo Ben Arfu u 79. minutu, postigao je gol za 3:0, a asistent je ponovo bio Gonzales.