Subota, 03.10.2009.

20:33

Bod Sanderlendu, pobeda Portsmuta

Fudbaleri Mančester junajteda nisu uspeli da pobede u 8. kolu Premijer lige jer su igrali 2:2 sa Sanderlendom koji je na Old Trafordu vodio do 92. minuta.

Bolton i Totenhem su remizirali (2:2), a do identičnih pobeda došli su Barnli protiv Birmingema (2:1) i Hal protiv Vigana (2:1). Portsmut je prekinuo seriju od sedam poraza minimalnom pobedom u Vulverhemptonu. U nedelju se igra derbi kola u kojem se sastaju Čelsi i Liverpul.

Fudbaleri Portsmuta prekinuli su najdužu seriju poraza u istoriji Premijer lige i posle sedam utakmica bez boda konačno pobedili. ’Pompejci’ su do velike pobede došli u Vulverhemptonu gde su slavili sa 1:0, a jedini gol postigao je Jebda u 19. minutu. Nenad Milijaš proveo je svih 90 minuta na klupi Vulvsa.

Hal Siti je u prošlom kolu doživeo katastrofu u Liverpulu, ali to nije napravilo veće posledice po tim koji je u subotu bio bolji od Vigana sa 2:1. Domaći tim poveo je posle sat vremena igre preko Venegofa of Heselinka, a posle samo osam minuta bilo je 2:0. Strelac je bio Đovani. Jedini gol za Vigan koji je pre nedelju dana napravio veliki podig protiv Čelsija pobedivši sa3:1, postigao je Sinkler tri minuta pre kraja meča.

Sa sjajnim igrama na svom terenu nastavio je Barnli koji je u četvrtom meču na svom stadionu zabeležio četvrti trijumf. Od novog premijerligaša izgubio je Birmingem sa 2:1. Flečer je u 53. minutu postigao prvi gol na meču, a na 2:0 povećao je Bajki deset minuta kasnije. Gol za goste postigao je Larson u poslednjem minutu utakmice.

U najefikasnijem meču dana Bolton i Totenhem su igrali bez pobednika, 2:2. Domaći tim je dva puta vodio. Prvo u četvrtom minutu kada je strelac bio Gardner, a onda i u 69. kada je pogodio Dejvis. Totenhem se dva puta vraćao u meč, a junaci Spursa bili su hrvatski reprezentativci Niko Kranjčar i Vedran Ćorluka. Kranjčar, koji je u tim došao posle povrede njegovog zemljaka Luke Modrića izjednačio je u 34. minutu, a bod ’Pevcima’ doneo je Ćorluka samo četiri minute posle gola Dejvisa. Defanzivac Totenhema pogodio je gol posle kornera koji je izveo Kranjčar.

U poslednjem meču u subotu sastali su se Mančester junajted i Sanderlend. Već posle sedam minuta gosti su poveli golom Darena Benta. Napadač Sanderlenda je dobio loptu na 17 metara od gola i preciznim šutem po zemlji poslao loptu pored leve stative Fosterovog gola.

Mančeter je od tog trenutka krenuo u totalnu ofanzivu koja se isplatila u petom minutu nastavka. Posle gužve u kaznenom prostoru odbrana Sanderenda je izbacila loptu daleko od gola do Džona O’Šeja. Reprezentativac Irske je vratio lopt na 11 metara od gola, a centaršut je iskoristio Dimitar Berbatov koji je postigao fantastičan gol jer je makazicama savladao Gordona. Ipak u 58. minutu Sanderlend ponovo dolazi do gola. Posle centaršuta Endija Rida, Kenvajn Džons je sjajno skočio i, iako je na lopte krenuo golman Junajteda Foster, a pored njega Nemanja Vidić, poslao loptu u gol ’Crvenih đavola’. Mančester ipak dolaze do pogotka i boda u 93. minutu autogolom Antona Ferdinanda. Posle gužve u šesnaestercu lopta je došla do patrisa Evre koji je snažno šutirao, a lopta se odbila od noge Sanderlendovog defanzivca i prošla pored desne stative.