Gazaev preuzima Šahtjor

Doskorašnji trener moskovskog CSKA Valerij Gazajev od leta će preuzeti trofejni ukrajinski klub Šahtjor iz Donjecka, preneli su ruski mediji.

Izvor: B92, Tanjug

Autor:B92, Tanjug

Gazajev će dužnost preuzeti od rumunskog stručnjaka Mirčee Lučeskua, koji je sa fudbalerima Šahtjora zabeležio zavidne rezultate osvojivši tri titule ukrajinskog prvaka, jedan trofej nacionalnog kupa i dva superkupa. Šahtjor ove sezone ne igra prema očekivanjima i prvi deo šampionata je završio na petom mestu sa 12 bodova manje od najvećeg rivala Dinama iz Kijeva.

Rukovodstvo kluba je, međutim, odlučilo da Lučesku vodi tim do završetka prvenstva.

Gazajev je na klupu CSKA došao 2003. godine i sa tim klubom je osvojio tri titule prvaka Rusije, kao i trofej kupa UEFA 2005. godine.

Minulu sezonu, u kojoj je trijumfovao Rubin iz Kazanja, CSKA je završio na drugom mestu, a u Ligi UEFA je obezbedio plasman u šesnaestinu finala.