Subota, 25.10.2008.

17:53

Bajern preokretom do trijumfa

Fudbaleri Bajena pobedili su Volfsburg rezultatom 4:2 (1:2) u devetom kolu nemačke Bundeslige i tako zabeležili treći trijumf u nizu.

Izvor: Saša Ozmo

Autor:Saša Ozmo

Arminija je odolela Šalkeu u Gelzenkirhenu (0:0), a bodovi su podeljeni i u duelu Hanovera i Verdera – 1:1. Borusija iz Menhengladbaha savladala je Karlsrue sa 1:0, Ajntraht je slavio na gostovanju u Kotbusu – 3:2.

Efikasnost je stalna pojava na mečevima Volfsburga (prosečno 3,75), a tradicija nije izneverena ni na Alijanc Areni. 'Zeleno-beli' su za samo dva minuta u periodu od 31. do 33 minuta poveli sa 2:0 golovima Grafitea i Edina Džeka. Vitlani pogodak za Bajern postigao je Riberi u 41. minutu, a u nastavku su precizni bili Van Bomel, Borovski i Švajnštajger.

Skoro identičan obrt dogodio se u Kotbusu. Domaćin je posle 15 minuta golovima Rangelova vodio sa 2:0, Fink je najavio preokret pogotkom u 38. minutu, a Fenin i Liberopulos su ga kompletirali u durgom delu igre. Branko Jelić, bivši fudbaler Crvene zvezde, igrao je ceo meč, a nekadašnji centarfor Partizana Ivica Iliev zamenjen je u 55. minutu.

Srpski reprezentativac Mladen Krstajić igrao je svih 90 minuta za Šalke, koji i pored 20 upućenih šuteva na gol Arminije nije osvojio sva tri boda.

Duško Tošić je presedo utakmicu Verdera na klupi. Tim iz Bremena je golom Huga Almeide došao do boda u Hanoveru, a prethodno je Kristijan Šulc doveo domaće u vođstvo.