Ponedeljak, 08.09.2008.

11:29

Trijumf Brazila u Santjagu

Fudbalska reprezentacija Brazila pobedila je u Santjagu nacionalni tim Čilea 3:0 u kvalifikacijama za SP 2010. godine.

Brazilci su do trećeg trijumfa u kvalifikacijama stigli golovima Luisa Fabijana u 21. i 83, i Robinja u 45. minutu. Petostruki prvak sveta tako je stigao do prvog trijumfa na strani u ovim kvalifikacijama, posle remija u Kolumbiji i Peruu i poraza u Paragvaju. Ubedljiva pobeda popela je Brazil na drugo mesto, zbog bolje gol-razlike u odnosu na večite rivale iz Argentine.

Obe ekipe počele su ofanzivno, a Brazil je poveo posle centaršuta Ronaldinja, kada je Luis Fabijano postigao prvi gol za svoju selekciju posle više od tri utakmice. Ronaldinjo, koji se vratio u "selesao" posle 10 meseci, nije uspeo da iz penala savlada Klaudija Brava, ali je pobednik odlučen pred odlazak na odmor, golom Robinja na asistenciju fantastičnog Fabijana.

Na samom startu drugog poluvremena Kleber dobija drugi žuti karton, ali je posle nepunih 15 minuta stanje opet izjednačeno, jer je direktno isključenje zaradio Horhe Valdivija, zbog brutalnog starta na igrača utakmice. Valdivija se inače, vratio u tim u prošloj utakmici, posle suspenzije od 10 mečeva zbog nekontrolisanog nediscipline.

Fabijano je ostao nepovređen i zaokružio pobedu ekipe Karlosa Dunge sedam minuta pre kraja odličnim skokom. Brazil ima seriju od pet pobeda nad Čileom, uz 21 postignut gol.

Luis Fabijano je posle meča izjavio da je njegove saigrače "samo pobeda mogla da zadovolji".

"Ušli smo u ovaj vrlo važan duel hrabro, i nagrađeni smo na kraju", rekao je igrač utakmice.

Selektor Karlos Dunga požalio se na pritisak koji stvaraju mediji i navijači.

"U svakoj utakmici smo napeti jer imamo tri obaveze koje nam javnost nameće: da pobedimo, da damo mnogo golova i da prikažemo egzibicionu igru. Nijedna reprezentacija osim nas nije tako opterećena".

Izveštaje sa utakmica odigranih u subotu pročitajte ovde.

10. Bolivija 7 1 1 5 8:20 4

Četiri ekipe iz zone Konmebol obezbediće plasman na završnicu Svetskog prvenstva 2010. godine posle 18 kola, petoplasirana ekipa igraće za još jedno mesto sa četvrtoplasiranim timom iz zone Konkakaf.

U utorak Paragvaj dočekuje Venecuelu. Dan kasnije igraju se ostali mečevi: Urugvaj – Ekvador, Čile – Kolumbija, Peru – Argentina i Brazil – Bolivija.