Nedelja, 21.01.2024.

22:04

Dva gola Vlahovića za devet minuta – sezona karijere Srbina!

Srpski reprezentativac Dušan Vlahović postigao je 10. i 11. gol ove sezone za Juventus, koji je zahvaljujući njemu poveo u Lečeu 2:0.

Najbolji strelac "Stare Dame" najpre je pogodio u 59. minutu volej udarcem levom nogom, a devet minuta kasnije je ubacio loptu sa gol linije u mrežu.

Vlahović je već sada uspeo da premaši prošlosezonski bilans golova, tada je na 27 utakmica stigao do deset pogodaka, a sada mu je za još bolji učinak bilo potrebno 19 utakmica (toliko je odigrao ove sezone).

Ovo mu je, otuda, i najbolja, najefikasnija sezona u Seriji A, shodno tome i sezona karijere.

Podsetimo, Dušan je postigao dva gola i nedavno, pre pet dana protiv Sasuola. Tada je dao dva evrogola, najlepša ove sezone za njega.

Odličan meč za goste igrao je i drugi srpski reprezentativac Filip Kostić, koji je učestvovao u akciji kod drugog gola kada je uputio centaršut pred gol, gde je usledio skok Mekkenija i egzekucija Vlahovića.