17:08

Jovanović junak crno-belih – Partizan preko bele tačke do polufinala Kupa

Fudbaleri Partizana plasirali su se u polufinale Kupa Srbije.

Starsport

Izabranici Igora Duljaja su na svom terenu savladali ekipu Voždovca posle bolje izvođenja penala rezultatom 4:3, dok je posle regularnog dela meča bilo 1:1.

Ponovo se Partizan mučio u mečevima Kupa Srbije. Prvo nije bio ubedljiv na meču protiv Jedinstva sa Uba, potom je posle boljih izvođenja jedanesteraca eliminisao Grafičar, pa po tradiciji ni protiv Voždovca nije bilo lako.

Za razliku od utakmice koja se igrala pre sedam dana kada smo videli pet golova, utakmica na stadionu Partizana je završena sa samo dva pogotka, a moglo je biti i više.

Nastavio je Partizan trku za trofejem u Kupu Srbije, peharom koji crno-beli nisu osvojili još od 2019. godine, a sada su na dva koraka od toga.

Starsport

Po jednom dosta vrućem vremenu fudbaleri Partizana i Voždovca su odigrali svoju utakmicu četvrtfinala. Malo je čudno da početkom aprila meseca, sudija posle dvadesetak minuta pošalje igrače oba tima na pauzu za osveženje, i to je samo pokazatelj koliko je bilo teško vreme danas u Humskoj.

Možda zbog toga i nismo gledali neki zanimljiv fudbal na stadionu Partizana.

Svega nekoliko šansi u prvom delu prvog poluvremena, i to su uglavnom pretili crno-beli, dok su se gosti uglavnom orjentisali na defanzivu.

Kako je vreme prolazilo tako je Partizan dizao ritam igre i krenule su kao po traci da se ređaju šanse za domaći tim.

Kao da je mirisalo u vazduhu da će Partizan doći do prednosti. Nagoveštavao je to prvo Natho, pa onda i Baždar, da bi u smiraj prvog poluvremena mlada nada crno-belih pogodila mrežu Voždovca i kao na meču koji se igrao na Krovu tržnog centra doveo svoj tim do prednosti.

Starsport

I kao što je uglavnom običaj da ekipa koja postigne gol u finišu prvog dela meča, bolje uđe u drugo poluvremen.

Tako ipak nije bilo u Humskoj, gde Partizan uopšte nije ličio na sebe.

Fudbaleri Voždovca su bili hrabriji i odvažniji u drugom poluvremenu, sve više su bili na polovini Partizana i bili sve opasniji po gol Aleksandra Jovanovića.

Do izjednačenja su gosti bili najbliži u 70. minutu kada je dosuđen penal za Voždovac posle igranja rukom Nemanje Nikolića.

Flemings je postavio loptu na belu tačku, a njegov penal je odbranio Aleksandar Jovanović.

Posle te šanse nastavili su gosti u istom ritmu, pre toga je Filipović mogao do gola posle izgledne šanse koju je imao za Partizan.

A onda je usledio šok u 89. minutu, kada je Stefan Pirgić preciznim udarcem doneo svojoj ekipi izjednačenje i potom su usledili penali.

Koji su po crno-bele srećni u ovoj sezoni, Partizan je po treći put pobedio posle bolje izvođenih jedanesteraca, prvo su eliminisali Sabah, pa onda Grafičar i sada Voždovac.

Aleksandar Jovanović je obranio dva penala u seriji, dok su igrači Partizana bili precizni u sve četiri serije i tako su obezbedili plasman u polufinale Kupa Srbije.

2:1 – Nikolić hladnokrvan
2:2 – Pročitao je Jovanović šut Petrovića, ali je udarac fudbalera Voždovca bio snažan
3:2 – Antić je precizan
3:3 – Jovanović je imao loptu na ruci, ali je Flemings sada imao sreće
4:3 – Zahid lagano
4:3 – Brani Jovanović, Partizan je u polufinalu

16:51

90+5' Idemo u penale

Produžio je glavni sudija utakmicu za još pet minuta, i u petom minutu je Flemings napravio faul na granici kaznenog prostora koji je okarakterisan žutim kartonom.

Loptu je potom namestio Zahid na nekih 18 metara od gola gostiju, ali je šutirao Antić koji je samo pogodio živi zid i posle ove šanse je sudija svirao kraj, pa ćemo pobednika ovog meča dobiti posle boljeg izvođenja penala.

16:48

16:47

89' Izjednačenje

Pirgić je posle smušene reakcije igrača Partizana, se sa 16 metara lepo namestio i uputio jedan precizan udarac koji je završio u levom uglu gola Aleksandra Jovanovića koji je sada bio nemoćan.

16:44

87' Nove promene u Humskoj

Umesto Kalulua i Ovusua do kraja meča na terenu će biti Janković i Šćekić.

16:43

83' Prilika za Partizan

Velika šansa za Partizan!

Sjajno je Marković ostavio loptu za Filipovića koji je negde u granici penala šutirao, ali se isprečio defanzivac gostiju koji je izblokirao pokušaj fudbalera Partizana.

16:41

82' Šansa za goste

Posle kornera za Voždovac u šansi je bio Petrović koji je glavom zakačio loptu, ali je ona išla pravo u golmana Partizana.

16:39

Starsport

16:32

77' Kalulu u duelu

Aldo Kalulu je bio u duelu sa jednim igračem Voždovca, pao je u kaznenom prostoru i tako je propala ova šansa za Partizan.

Nastavio je Partizan sa napadima, da bi onda Gajas Zahid uputio udarac ka golu Voždovca, ali je golman gostiju dobro intervenisao.

16:29

70' Jovanović brani penal

Odlučio se Džunior Flemings da izvede penal, ali je to loše uradio i njegov udarac je zaustavio Aleksandar Jovanović. Ostaje prednost za Partizan.

16:24

66' Žuti za Nikolića, pa penal

Izgubio je loptu Nemanja Nikolić u opasnoj zoni, pa je zbog toga mora da ruši jednog igrača Voždovca. Posle ovog prekida desio se jedan sporni momenat, kada je lopta pogodila Nikolića u ruku, ali je sudija meča prvo odlučio da nema penala. Potom je usledila veza sa VAR sobom, otišao je potom da gleda snimak, da bi posle toga presudio da će biti penal za goste.

16:23

63' Zahid u šansi

Napao je Partizan sa nešto većim brojem igrača. Kalulu je probio po desnom boku, usledio je centaršut , lopta je stigla do Zahida, čiji je udarac glavom otišao preko gola.

16:21

Starsport

16:19

58' Izmene i kod domaćih

Igor Duljaj je sada napravio prve izmene na ovom meču. Iz igre su izašli Natho i Severina, dok su umesto njih na terenu Zahid i Nikolić.

16:17

58' Voždovac sve opasniji

Ređaju se napadi gostiju koji uglavnom idu preko leve strane. Ali defanzivci Partizana uspevaju da sve atake Voždovca dobro odbrane i tako pomognu golmanu Jovanoviću.

16:13

54' Promene kod gostiju

Četvorostruka izmena kod ekipe Voždovca. Iz igre su izašli Savić, Teodorović i Vilka, Pavlović dok su u igru ušli Đorđević, Petrović i Flemings i Nešković.

16:08

51' Severina za Kalulua

Prva akcija crno-belih u drugom delu meča.

Severina je ubacio loptu u kazneni prostror, tamo je bio Kalulu, ali je ispred fudbalera Partizana bio defanzivac Voždovca, pa je tako propala ova šansa crno-belih.

16:05

48' Povreda

Jedan fudbaler Voždovca je na terenu, ali ohrabrujuća stvar je ta što je uspeo da ustane i moći će da nastavi meč.

15:52

Starsport

15:49

Poluvreme

Partizan vodi posle prvog poluvremena, a strelac je bio Samed Baždar u trećem minutu nadoknade.

15:48

45+3' Partizan poveo

Strelac je Samed Baždar.

Mladi napadač crno-belih se iskupio za promašaj u ranoj fazi utakmice.

Iskoristio je asistenciju Aranđela Stojkovića, pobegao je čuvaru i rutinski matirao Marka Gudžulića.

15:43

42' Kalulu i Filipović blizu pogotka

Aldo Kalulu je imao šansu da gol postigne u idealnom trenutku, finišu poluvremena, ali je golman Gudžulić dobro intervenisao.

Posle kornera je i Filipović probao glavom, lopta je išla u gol, ali je Lukić sprečio pogodak.

15:40

Zicer za Baždara

15:39

39' I dalje nula

Komplikuju crno-beli u napadu, dok Voždovac pokušava iz kontranapada.

"Zmajevi" lakše ulaze u šesnaesterac rivala, ali i njima fali konkretna završnica.

U međuvremenu, Severina je šutirao sa desne strane iskosa, ali je lopta otišla pored stative.

15:29

29' Severina ne uspeva

Probao je sa ivice šesnaesterca, ali je lako izblokiran, tako da je i opasnost po gol "zmajeva" prošla.

15:24

25' Pauza za osveženje

Nakon nekoliko interesantnih situacija pred oba gola, prethodni minuti bili su prilično mirni.

Na pola poluvremena, sudija je odlučio da napravi pauzu i da priliku igračima za osveženje.

Situacija na koju nismo navikli u aprilu mesecu.

15:20

15:17

Starsport

15:16

16' Umalo autogol

Nije bilo prijatno defanzivcima Partizana, a u više navrata intervenisali su domaći, koji su nekako "preživeli".

15:13

13' Šta je uradio Baždar?

Baždar je imao zicer, ali nije stigao ni da šutira ka golu Voždovca.

Samo je pao u situaciji "jedan na jedan".

Zaobišao je golmana gostiju, pao, delujući da pokušava da iznudi penal, međutim, sudija se nije oglasio.

Nije se ni napadač crno-belih žalio...

15:07

7' Kastiljo izblokiran

Vratio mu je Kalulu "povratnu", nakon čega je Kastiljo snažno šutirao, ali pravo u defanzivca gostiju.

15:07

Starsport

15:04

5' Ispitivanje snaga

Čini se da je Voždovac bio za nijansu konkretniji u uvodnim minutima utakmice u Humskoj.

15:00

Utakmica je počela

Sa centra su krenuli gosti, koji igraju u beloj opremi i napadaju sa leve na desnu stranu.

14:57

Najpre himna

"Bože pravde" izvode deca, vokalni solisti sa Kosova i Metohije.

14:55

14:41

Sastav "zmajeva"

Gudžulić, Lukić, Savić, Antonijević, Matić - Krpić, Pavlović, Pirgić, Vujanović, Rodrigo - Teodorović

14:19

Startnih 11 Partizana

14:02

Ostali parovi četvrtfinala

Od 17.00 igraju Čukarički i Vojvodina, dok se dva sata kasnije sastaju Crvena zvezda i Vršac.

U četvrtak od 16.00 igraju Radnički 1923 i Novi Pazar.

13:56

Igor Duljaj o terminu utakmice

"Niko ne zaslužuje da igra u tom terminu, ni Zvezda, ni Partizan, Vojvodina, Čukarički, Zemun Verovatno će i poseta biti slabija, pozivam sve, pa i decu iz prve smene da nas podrže. Neka školarci ostanu u drugoj smeni, da uče, ali svaki navijač nam je potreban. Videlo se na poslednjoj utakmici koliko nam znači energija sa tribina"