Fudbal 0

2.3.2024.

21:16

Girasi "ukrotio vukove" na Volksvagen parku

Fudbaleri Štutgarta uspeli su da nastave niz pobeda na gostovanju ekipi Volfsburga.

Srđan Novaković
Profimedia

Švabe su na Volksvagen areni slavili rezultatom 3:2 i tako ostanu na šest bodova prednost u odnosu na Dortmund koji se nalazi na četvrtom mestu.

Ponovo je Serhu Girasi stupio na scenu i pokazao svoj golgereski učinak koji je imao iz prvog dela Bundeslige.

Fudbaler rodom iz Gvineje je do prednosti svoj tim doveo u 14. minutu posle dodavanja Miteštata. Sa tim rezultatom se završilo prvo poluvreme, dok je Volfsburg izjednačio na startu drugog dela meča preko Jonasa Melea.

Ali lako je Štutgartu kada u svom sastavu ima Girasija. Opet je drugi najbolji strelac Bundeslige stupio na scenu i ponovo dobveo svoj ti do prednosti. Sada se to desilo u 54. minutu kada je pogodio sa bele tačke. Novi gol za goste je postigao Vagnoman u 77. minutu

Nadu domaćima da mogu izbeći poraz na ovom meču je dao Nemeka koji je pogodio u 83. minutu, ali do kraja meča nije više bilo pogodaka, pa su gosti tako došli do vredne pobede na teškom gostovanju.

Štutgart sada očekuje meč protiv Union Berlina na svom terenu, dok Volfsburg putuje u Leverkuzen.