Fudbal 203

8.5.2024.

23:55

"Drugoligaš" Hoselu odveo Real na "Vembli"; Bavarci besni; "Linijski mi je priznao" VIDEO

Fudbaleri Real Madrida su savladali Bajern iz Minhena sa 2:1 u drugom meču polufinala Lige šampiona i plasirali se u finale.

Profimedia

Madriđani su posle prvog meča u Minhenu, koji je završen nerešenim rezultatom 2:2, uspeli da nadigraju Bavarce pred svojom publikom i dođu do veoma važne pobede.

Imali su zaostatak od jednog gola posle pogotka Alfonsa Dejvisa, ali je Hoselu "džoker" sa klupe ušao i sa dva gola čekirao kartu Reala za veliko finale sa Borusijom iz Dortmunda na "Vembliju".

Real je odlično ušao u meč i već u 13. minutu imao ogromnu šansu za vođstvo. Do lopte je došao VInisijus Žunior, gađao ka golu Nojera, ali se isprečila stativa.

Odmah u nastavku akcije, Rodrigo je pokupio odbijenu loptu, ali je Nojer bio na visini zadatka i odbranio njegov pokušaj.

Nije bilo većih šansi sve do 28. minuta, ipak Real je kontrolisao igru, stvarao polu-šanse i držao loptu u svom posedu. Bajern nije uspevao da poveže linije, sredina terena nije funkcionisala.

Sofascore

Ipak, Bavarci su u 28. minutu pokušali preko Harija Kejna da dođu do prednosti, iz prve je reprezentativac Engleske gađao ka golu Lunina, koji je bio na visini zadatka i posla loptu u korner.

Do kraja prvog poluvremena, još jednu veliku šansu je imao Vinisijus Žunior, ali Nojer je uspeo ponovo da izađe kao pobednik.

Real je bio bolji u prvom poluvremenu, imao je ozbiljnije prilike, Nojer je u tri navrata morao da spasava svoju mrežu. Bajern je takođe stvorio nekoliko šansi, ali ne toliko opasnih. Po igri Realu je pripao prvi deo igre, ali ipak mreže su "mirovale".

Odmah na startu drugog poluvremena, Vinisijus Žunior se ponovo našao u šansi, a potom i Alfonso Dejvis.

Ređale su šanse za Real, tandem Brazilaca je prodirao ka golu Bajerna, ali je Nojer uspevao da zaustavi sve pokušaje.

Ipak, u nastavku je Alfonso Dejvis uspeo da uđe u šesanesterac, izbaci odbranu i pogodi malu mrežu, savlada Lunina za vođstvo Bajerna – 1:0.

Ekspresno je Real mogao da se vrati u meč, samo tri minuta kasnije Dejvis je postigao autogol, ali je on poništen posle konsultacije sa VAR-om.

Simon Marčinjak je pogledao situaciju i video da je Naćo napravio faul nad De Lihtom pre nego što je lopta pogodila mrežu.

Nastavio je Real da napada, ali je Bajern uspevao da odoli svim naletima, bar do 88. minuta kada je Hoselu, "džoker sa klupe Ančelotija uspeo da izjednači rezultat.

On je ušao u 81. minutu i samo sedam minuta kasnije uspeo da poravna rezultat. Sjajno se našao u kaznenom prostoru i posle dodavanja Vinisijusa Žuniora uspeo da savlada Nojera.

Delovalo je kao da će meč da ode u produžetke, ali se Real nije predavao da sve reši u regularnom delu.

Igrao se prvi minut nadoknade, kada je Hoselu ponovo zatresao mrežu. Uspeo je da pogodi posle dodavanja Ridigera i dovede Real do prednosti – 2:1.

Iako je na prvu izgledalo kao da je ofsajd, posle konsultacije sa VAR sobom, gol je priznat.

Vodila se velika borba do kraja meča, Bajern je uspeo da izjednači u devetom minutu nadoknade, ali je gol poništen zbog ranije sviranog ofsajda.

Bunili su se Bavarci, ali Marčinjak je smirio situaciju i ostao pri svojoj odluci.

To je ujedno bila i poslednja velika šansa Bajerna. Real je uspeo da sačuva prednost i plasira se u finale, gde ih čeka Borusija iz Dortmunda.

De Liht nezadovoljan

"Mislim da svi znamo pravila, ako ofsajd nije jasan, morate da pustite igru. Bila je ista situacija sa golom Hoselua u ofsajdu i nastavljena je igra, zašto ne i sa nama? Lako je govoriti o sudijama, to nismo zaslužili."

23:51

Tuhel posle poraza:

"Bila je to greška našeg najboljeg igrača, koji je do tog momenta čuvao prednost. To je individualna greška koja menja igru, a  onda nam je poništen gol za 2:2. Šta mislim o Bernabeu? Sa sudijama ima svoj efekat."

Zanimljivost!

Ovo će biti prva sezona od 2010/11 da Bajern nije osvojio ni jedan trofej.

23:15

Džud Belingem oduševljen

"Mnogo puta smo izgledali mrtvi i sahranjeni, ali imamo taj mentalitet da nikad ne umiremo", rekao je Belingem.

23:07

23:01

KRAJ! Real je u finalu Lige šampiona

Real je u finalu Lige šampiona. "Džoker" je bio Hoselu, doneo je preokret Realu, iako je Bajern vodio maestralnim pogotkom Alfonsa Dejvisa.

22:58

90+13' Bajern dolazi do pogtka nakon zvižduka sudije

Bajern je uspeo da dođe do pogotka, ipak poništen je zbog ofsajda. Sudija je ranije svirao prekršaj.

Pobunili su se igrači Bajerna.

22:54

90+10' Real sve kontroliše, čeka se kraj

Nemoćan je Bajern u ovim trenucima, čeka se kraj utakmice!

22:53

90+6'

Pokušava Bajern svim snagama da se vrati u meč.

Ipak, Real je uspeva da odoli pritiscima.

22:52

Drugi pogodak Hoselua

22:52

Prvi pogodak Hoselua

22:48

90+1' VAR provera – Real vodi!

Gol je ipak priznat! Real vodi 2:1.

22:47

90+1' Hoselu u ofsajdu

Hoselu je postigao pogodak, ali je on poništen zbog ofsajda.

22:46

90' Nadoknada

Igraće se još devet minuta u regularnom delu meča!

22:45

88' GOOOOL! Hoselu dovodi Real do izjednačenja

Gađao je Vinisijus ka golu Nojera.

Uspeo je Nemac da odbrani prvi udarac, ali je natrčao Hoselu na odbijenu loptu i pogodi za 1:1.

22:39

83' Nova šansa za Vinisijusa

Pobegao je Vinisijus Kimihu posle dodavanja Ridigera, ali je nije zahvatio najbolje.

Lopta je otišla preko gola.

22:39

85' Kontra Bajerna

Kontru je imao Bajern posle kornera Reala.

Završni pas je išao ka Pavloviću, ali nije uspeo vezista da uputi udarac ka golu Lunina.

22:33

76' Taktička promena Tuhela

Umesto Leroj Sanea u igri je Kim.

22:33

80' Bajern sve bolji

Bajern je uspeo da poveže igru i sada sve više kontroliše meč.

22:32

Čist faul!

22:32

75' Nova šansa za Bajern

Gotovo je sve mogao Kejn da reši.

Našao se u kaznenom prostoru i gađao iskosa, ali je pogodio spoljni deo mreže.

22:30

73' Poništen pogodak Reala!

Gledao se VAR.

Načo je napravio faul prilikom pogotka Reala. Gol je poništen.

Faul za Bajern!

22:29

72' Real ekspresno izjednačio!

Posle kornera i gužve u šesnaestercu, Real je došao do izjednačenja!

22:27

Gol Dejvisa!

22:23

68' GOOOOOL! Bajern vodi 1:0

Dejvis je odlično ušao u kazneni prostor, namestio loptu na desnu nogu i pogodio malu mrežu.

Bajern vodi u Madridu – 1:0!

22:22

66' Šansa za Musijalu

Dobro dodavanje Dejvisa ka Musijali.

Ušao je posle solo prodora u šesnaesterac i gađao ka golu Lunina.

Ukrajinac na visini zadatka!

22:20

65' Real preti

Igrao je rukom De Liht posle driblinga Vinisijusa.

Kros je izveo slobodan udarac iz mrtvog ugla, Nojer i defanzivci otklanjaju opasnost.

22:17

59' Nojer začarao mrežu

Nojer se nalazi na vetrometini.

Pokušao je Vinisijus posle solo prodora, ipak još jednom Nojer brani.

22:17

63' Bajern u problemu

Real sve više opasniji, kontroliše igru, stvara šanse.

Nojer je trenutno jedina svetla tačka u igri Bajerna.

Ne uspevaju da se povežu Bavarci, Musijala kao da se nije ni pojavio.

22:13

58' Rodrigo iz slobodnog udarca

Neverovatan šut Rodriga iz slobodnog udarca sa nekih 30 minuta.

Nojer je još jednom bio na nivou zadatka. Uspeo je da odbrani njegov udarac.

22:09

55' Nova šansa za Real

Rodrigo je uspeo da zahvati loptu u petercu.

Ipak, njegov udarac je završio pored stative.

Još jedna velika šansa za Madriđane.

22:05

52' Vinisijus sve opasniji

Već treći put Vinisijus probija po levoj strani.

Ipak, izblokiran je njegov pokušaj da ubaci loptu u peterac.

Samo korner za Real.

22:04

48' Preti i Bajern

Dejvis je ušao u kazneni prostor Reala, njegov udarac je izblokiran.

Bajernu samo korner. Delovalo je da ova lopta može da savlada Lunina.

22:03

46' Počelo je drugo poluvreme

Real ima prvi loptu u nogama u drugom delu igre.

Počelo je drugo poluvreme!

22:03

47' Velika šansa za Real

Vinisijus je odlično prošao po levoj strani.

Ipak, Dajer je reagovao ispred Valverdea. Veliku šansu su imali Madriđani.

22:00

21:46

POLUVREME

Real je bio bolji u prvom poluvremenu, imao je ozbiljnije prilike, Nojer je u tri navrata morao da spasava svoju mrežu.

Bajern je takođe stvorio nekoliko šansi, ali ne toliko opasnih.

Po igri Realu pripada prvi deo igre, ali ipak mreže su "mirovale".

21:45

45' Nadokanda

Igraće se još jedan minut u prvom poluvremenu!

21:41

44' Pokušaj Mazrauija

Ušao je Dejvis u šesnaesterac Reala, vratio loptu do Lajmera, a ona se odbila do Mazrauija, koji je pokušao sa velike udaljenosti.

Precizan udarac ka Luninu, ali ne dovoljno jak da ga ugrozi.

21:40

41' Dva kornera za Real

Dva uzastopna kornera je izveo Kros, ipak defanzivci Bajerna su uspeli da sačuvaju svoju mrežu.

21:39

40' Nojer sačuvao Bajern

Ubacio je nezgodnu loptu Vinisijus u peterac, lopta umalo nije skrenula u mrežu.

Nojer je odlično reagovao!

21:36

38' Bajern pokušava da se poveže

Uspeo je Bajern da iskontroliše loptu na sredini terena, poveže nekoliko dobrih dodavanja.

Ipak, u nastavku je Lajmer zakomplikovao situaciju, umalo Real nije otvorio kontru.

21:33

35' Belingem pokušava

Belingem je došao do ivice šesnaesterca, ali je njegov udaraci izblokirao Lajmer.

21:31

31' Real i dalje kontroliše igru

Bajern na momente uspeva da poveže redove i zapreti zadnjoj liniji Reala.

Sa druge strane, Madriđani za sada kontrolišu igru.

21:28

28' Velika šansa za Bajern

Pokušao je Kejn iz prve da savlada Lunina, ali je Ukrajinac uspeo da odbrani njegov udarac.

Kimih je u nastavku izveo korner, ali siguran je bio golman Reala.

21:27

26' Problemi za Tuhela

Gnabri se požalio na povredu. Ukazana mu je pomoć na terenu.

Ipak, nije mogao da nastavi igru.

Alfonso Dejvis umesto njega na terenu.

21:25

Stativa Vinisijusa

21:20

23' Real sve opasniji

Rodrigo je odlično prošao po desnoj strani, ubacio loptu u peterac.

Ipak, Vinisijus se nije najbolje snašao. De Liht je uspeo da ispuca loptu ka sredini terena.

21:18

17' Prilika za Sanea

Sane je ušao u kazneni prostor Reala i pokušao da dovede Bajern do vođstva.

Ipak, njegov udarac je izblokirao defanzivac domaće ekipe.

U nastavku pokušaj Belingema sa ivice šesnaesterca takođe izblokiran.

21:15

15' Nova šansa za Real

Vinisijus je prihvatio dodavanje i gađao ka golu.

Njegov pokušaj je završio pored desne stative, pored gola.

21:14

13' Velika šansa za Real!

Velika šansa za Real!

Prvo je VInisijus Žunior pogodio stativu iz peterca, a potom je odbijenu loptu Rodrigo poslao pravo u Nojera.

Bajern je imao sreće.

21:09

11' Real uspostavio kontrolu

Real je uspostavio kontrolu i ponovo ima više loptu u nogama od rivala.

Dva puta je Bajern sekao igru, prvi faul je napravio Kimih, a potom i Lajmer.

21:07

8' Preti i Bajern

Odlična kombinacija fudbalera Bajerna. Sve je počelo od Aleksandra Pavlovića. Lopta je došla do Gnabrija na boku.

Ipak, nije uputio dobar završni pas ka Kejnu u petercu.

Prva šansa za Bajern!

21:06

6' Prva šansa za Real

Dobra prilika za Real iz Madrida. Umalo da dođu do vođstva.

Karvahal je poslao loptu u peterac, ali Rodrigo je ostao "kratak".

Potom je i Belingem pao u šesnaestercu, ali Marčinjak je pokazao reprezentativcu Engleske da ustane.

21:03

4' Real kontroliše ritam

Veći posed lopte ima Real i trenutno kontroliše igru.

Bajern je nešto defanzivnije ušao u duel u Madridu.

Ulog je veliki!

21:01

1' Real prvi preti

Real je krenuo silovito. Već u prvom minutu je izborio udarac iz ugla.

Ipak, defanzivci Bajerna su uspešno otklonili opasnost posle centaršuta Tonija Krosa.

20:59

Utakmica je počela!

Lopta je na startu u nogama igrača gostujuće ekipe – Bajerna.

20:58

Utakmica počinje!

Trenutno je na programu predstavljajne ekipa, intoniranje himne Lige šampiona je završeno.

20:42

20:09

Ančeloti pred duel:

"Igra sa ofanzivnim i defanzivnim intenzitetom i ritmom je bolja. U prvom meču na defanzivnom planu mogli sm o da uradimo više. Želimo intenzivniji meč. Danas je dan za koji vredi živeti, blizu smo toga da igram u finalu. To je velika motivacija. U sredu će biti komplikovano, pre meča biće straha i zabrinutosti. Danas ćemo uživati, a sutra brinuti. Ako moramo kroz produžetke do finala, igraćemo ih."

20:08

Pavlović starter!

20:08

19:48

Duel u Minhenu

Utakmica između Bajerna i Reala, odigrana u Nemačkoj je završena nerešenim rezultatom (2:2).