Četvrtak, 08.12.2022.

22:15

Radonjić i PAO preživeli "manekene"

Košarkaši Panatinaikosa su savladali Armani posle produžetka (90:77), u okviru 12. kola Evrolige.

Izvor: MT

Autor: MT

Radonjić i PAO preživeli
Profimedia/Ali Atmaca / Anadolu Agency/ABACAPRESS.COM

"Manekeni" su na tri minuta pre kraja imali +7, ali je potom usledila serija domaćih od 7:0, okončana pogotkom Papajanisa, koji je nagovestio produžetak.

PAO se znatno bolje snašao u dodatnih pet minuta igre (18:5) i naposletku ostvario trijumf.

Gosti su maltene konstantno imali vođstvo, najviše +15 u trećem kvartalu, ali su "zeleni" izbegli poraz u samoj završnici.

Najzaslužniji za preokret bili su Bejkon sa 31 poenom i sedam skokova, odnosno Li sa 22 poena i pet asistencija.

Kod Armanija najefikasniji je bio Mitru-Long sa 16, Luvavu je dodao 15, a Dejvis 11 poena.

Panatinaikos je stigao do četvrtog uzastopnog trijumfa i trenutno je na skoru 6-6.

Sa druge strane, Armaniju je ovo osmi uzastopni poraz i na začelju je sa učinkom 3-9, koliko imaju Alba i Asvel.