Grupa D, 3. kolo: Hrvatska – Škotska 3:1; Češka – Engleska 0:1

Fudbalska reprezentacija Hrvatske obezbedila je plasman u osminu finala Evropskog prvenstva, nakon pobede nad Škotskom u Glazgovu (3:1).

Dobrodošli!
Dobro veče.

Ko će biti treći putnik u osminu finala? Hrvatska ili Škotska? Ili ni jedni ni drugi?

Saznajte u LIVE BLOGU B92.net.
KRAJ
Hrvatska je pobedila Škotsku 3:1, a Engleska Češku 1:0.

Engleska je prva, Hrvatska druga, Češka treća, a Škotska poslednja.
90' Četiri minuta nadoknade
77' Goooooool
Modrić je izveo korner, Perišić je pobegao Tirniju i glavom majstorski pogodio mrežu. Lopta je pre toga zakačila i stativu, 3:1.
74' Škotska pokušava
Potrebno im je malo čudo za osminu finala, odnosno dva gola u poslednjih 15-ak minuta.
62' Gooool
Sjajan gol Modrića. Kapiten Hrvatske je na fenomenalan način zahvatio loptu spoljnim delo stopala i savladao Maršala, 2:1.

EPA
59' Škotska uzvratila
Mekgin je kasnio malo na drugoj stativi i šansa je propala.
56' Škotska "preživela"
Modrić je poslao sjajno dodavanje preko cele odbrane domaćih, međutim, Perišić je šutirao pravo u Maršala.
50' Hrvatska umalo do gola
Malo je falilo Gvardiolu da iskoristi dodavanje Kovačića. Maršal je pravovremeno istrčao i sprečio veće probleme.

Obojica su ostala na zemlji posle sudara.
46' Počelo drugo poluvreme
Ovako je Škotska izjednačila
Hrvatima klizi prolaz zbog "bombe"
POLUVREME
Engleska vodi protiv Češke 1:0 zahvaljujući golu Sterlinga u 12. minutu.

Hrvatska i Škotska su za 45 minuta postigle po jedan gol, 1:1.
42' Goooool
Dugo su Škoti kružili oko šesnaesterca Hrvatske.

Roberston je centrirao, Vida loše izbacio, da bi lopta stigla do Mekgregora, koji je sa ivice kaznenog prostora pogodio sam ugao gola Livakovića.

Škotska - Hrvatska, 1:1.
38' Juranović "opalio"
Šutirao je ambiciozno sa desne strane iskosa, ali je lopta otišla iznad prečke.
36' Još jednom Česi neprecizni...
Ovoga puta je Souček upropastio dobru šansu.

EPA
28' Prva šansa za Češku
Holes je imao prvu priliku za Češku na Vembliju. Ali, samo korner.

EPA
26' Šansa za Kejna
Lako je Engleska mogla da duplira vođstvo, ali je Vaclik odlično reagovao.
26' Žuti karton za Lovrena
Loše dodavanje Juranovića platio je Lovren, koji će propustiti naredni meč.
24' Opasan napad Škota
U dva navrata su pretili, ali bez konkretnog šuta ka golu Livakovića.
22' Udarac Modrića
Modrić je šutirao pod prečku, ali je Maršal dobro reagovao.
17' Gooooool
Hrvatska vodi protiv Škotske, 1:0.

Juranović je centrirao, Perišić je glavom spustio loptu, a dobar, neodbranjiv udarac uputio je Vlašić.
12' Gooooool
Engleska vodi protiv Češke, 1:0.

Dugo je trajao napad, Griliš je prošao po levoj strani, centrirao, a na drugoj stativi se lepo "poklonio" Sterling i glavom pogodio mrežu gostiju.
10' Če Adams iz daljine
Oprobao je udarac napadač Sautemptona, ali je lopta završila pored gola.

EPA
6' Velika šansa za Škotsku
Pre nego što je došla lopta do Adamsa, Livaković je izbacio u korner.
2' Stativa u Londonu
Sterling nije imao sreće. Malo mu je falilo da postigne gol protiv Češke.
3' Škoti naelektrisani
Domaći pritiskaju Hrvate od samog starta.

Ostrvljani su ovakvu šansu čekali decenijama.
1' Utakmice su počele