Grupa A, 2. kolo: Italija – Švajcarska 3:0 (1:0)

Fudbalska reprezentacija Italije savladala je Švajcarsku u Rimu rezultatom 3:0 (1:0) u drugom kolu grupe A Evropskog prvenstva.

Dobrodošli!
KRAJ
Italija nadigrala Švajcarsku, 3:0.
90+ Tri minuta nadoknade
89' Goooool
Imobile sa oko 25 metara stavlja tačku na meč, 3:0.
86' Ovacije za Lokatelija
Pesina zamenio dvostrukog strelca.

Umesto Barele na terenu je Kristante.

EPA-EFE/Andreas Solaro
78' Barela ostao da leži
Barela je pao posle starta Emboloa, koji je dobio žuti karton zbog toga.
75' Opet Imobile
Školska kontra Italije ponovo nije završena golom. Opet je promašio Imobile.
73' Italija stvara šanse
Bonučijev pas od preko 70 metara je Imobile prihvatio, ali je kvalitetan udarac izostao.

EPA
65' Uzvratio Berardi
Opalio je Berardi sa ivice kaznenog prostora, ali ga je Akanđi dovoljno omeo da šut ode preko prečke.
64' Najbolja šansa za goste
Zuber je imao šansu da sa leve strane pogodi mrežu Donarume, ali je mladi golman dobro reagovao nogama.
61' Šaćiri našao prostora
Ali šut nije bio dobar. Završio je preko gola.
Projektil Lokatelija
52' Gooooool
Strelac je ponovo Manuel Lokateli.

On je poslao neodbranjiv udarac levom nogom sa dvadesetak metara, 2:0.
49' Žuti karton
Oštar start Gavranovića nad Bonučijem.
46' Počelo drugo poluvreme
Petković menja
Gavranović menja Seferovića, kao i na prošlom meču sa Velsom.

Partner u napadu mu je Embolo.
POLUVREME
Italija dominira protiv Švajcarske, a odnos u udarcima to najbolje pokazuje, 8:1.

Ipak, ono što raduje "sajdžije" jeste da je u golovima samo 1:0 za "azure".

Jedini gol postigao je Lokateli posle dodavanja Berardija u 26. minutu.
45+ Dva minuta nadoknade
42' Sada i Imobile
Nova šansa, ali i dobra intervencija Zomera.
37' Italija napada
"Azuri" pritiskaju, stvaraju šanse, a poslednju u nizu propustio je Spinacola.
26' Goooooool
Sada nema nikakve dileme.

Berardi je primio loptu na desnoj strani, zaleteo se, prošao Rodrigeza, ubacio u peterac, gde se sjajnom kretnjom odjednom našao Lokateli, koji je zakucao loptu u mrežu Zomera, 1:0.
24' Kjelini mora napolje
Kapiten Italije ne može zbog povrede da nastavi meč.

Umesto njega je ušao Ačerbi.

Kapitensku traku je preuzeo Bonuči.
19' VAR poništio gol Kjeliniju
Nakon kornera, Kjelini je bio u vazdušnom duelu sa dvojicom igrača, jedan je završio na zemlji, a štoper Italije je postigao gol iz peterca.

Ipak, naknadno, VAR-om, utvrđeno je da je Kjelini u skoku igrao loptu rukom, te je pogodak sudija Karasev poništio.

EPA-EFE/Alessandra Tarantino
10' Prva šansa na meču
Spinacola je prošao po levoj strani, centrirao, ali Imobile je glavom neprecizan bio.
6' Žustro na početku
Interesantan start utakmice.

Otvoreno su krenuli i jedni i drugi na "Olimpiku".
1' Utakmica je počela
Sa centra su krenuli gosti koji igraju u komplet beloj opremi i napadaju sa leve na desnu stranu.