Grupa F, 1. kolo: Francuska – Nemačka 1:0 (1:0)

Fudbaleri Francuske savladali su Nemačku u poslednjoj utakmici prvog kola Evropskog prvenstva – 1:0 (1:0).

Dobrodošli!
Prvo kolo Evropskog prvenstva završava se derbijem između Francuske i Nemačke na "Alijanc areni" u Minhenu.
Kraj!
Pustio je Del Sero Grande da se igra do početka 99. minuta, ali nije bilo dovoljno da Nemačka izbegne poraz.

Francuska je ipak prejaka.
90+3' Žestok pritisak Nemaca
Opsada gola, ali Francuzi odolevaju i dalje.
Igraće se još čak šest minuta nadoknade.
88' Sada Sane šutira preko gola iz slobodnog udarca
Veoma malo vremena je ostalo...
87' Poništen je novi gol Francuskoj!
Pogba je izbacio Mbapea, on asistirao za Benzemu koji je zatresao mrežu.

Međutim, prilikom pasa Pogbe Mbape je ponovo bio u nedozvoljenoj poziciji što je VAR pokazao.
Dobili smo usporeni snimak one situacije
Humels je u svoj toj brzini uspeo da kroz noge Mbapea startuje na loptu.

Savršeno!
78' Ma, šta je ovo!
Ne pamti se ovakva brzina jednog igrača, a Kilijan Mbape ju je upravo demonstrirao na impresivan način.

Pretrčao je Humelsa kao da ne postoji, izašao sam ispred golmana, a onda pao u kaznenom prostoru.

Del Sero je pokazao da nema penala, a još čekamo na usporeni snimak te situacije.
74' Opao je tempo utakmice
Može li Nemačka da odgovori?
Evo sjajnog poteza Mbapea:
66' Kakav potez Mbapea!
Napadač Francuske je postigao fenomenalan gol, ali je gol poništen.

Linijski sudija je video i dosudio mali ofsajd u začetku akcije.
63' Nastavljaju se napadi Nemačke
Francuska u sve podređenijem položaju.

Hoće li izdržati?
58' Nemačka napada u talasima!
Centaršut Kimiha ka Gosensu, Pavar interveniše i dobija snažan udarac u glavu!

Pao je kao pokošen usled nokauta.

Svi smo se odmah "sledili" i prisetili se onog scenarija sa Kristijanom Eriksenom, ali deluje da je Pavar u dobrom stanju.

Naravno, ozbiljno uzdrman, ali moći će da nastavi meč.
57' Ključa sada na "Alijanc areni"!
Pas ka Gnabriju koji stiže do lopte, ali stiže i Ljoris!

Bilo je možda kontakta, ali nema penala.

EPA-EFE/Lukas Barth-Tuttas
54' A onda najbolja šansa za Nemačku!
Serž Gnabri je uputio "drop-kik" posle centaršuta Gosensa i lopta je od zemlje otišla za centimetre preko prečke.
52' Stativa!
Pogodio ju je Adrijen Rabio u veoma izglednoj šansi.

Manuel Nojer mu je već otvorio ugao, bacio se u dalji ugao, a Rabio je gađao bliži i pogodio spoljni deo okvira gola.
50' Pritisak Nemačke
Ali, nema opasnosti za Ljorisa, dok su mnogo opasnije kontre koje pokušavaju Francuzu da izvedu.

Kilijan Mbape se zaleteo kao "brzi voz" na Matsa Humelsa, ali ga je "strelac" do sada jedinog pogotka uspešno zaustavio.
Nastavljena je utakmica
Bez promena u oba tabora.
Neverovatna statistika Pola Pogbe u prvom poluvremenu:

Poluvreme!
Komičan autogol Matsa Humelsa razdvaja dva velika protivnika.
43' Francuzima se ne žuri
Imaju vođstvo i spuštaju ritam utakmice u samom finišu prvog poluvremena.
38' Velika prilika za Gindogana
Gnabri je prebacio loptu na prostor oko "penaltika" gde je Gundogan šutirao, ali nije najbolje zahvatio loptu i ona je otišla pored gola.
36' Dobar napad Francuza preko Mbapea
Biće novi korner.
31' Posle primljenog gola Nemaca
Igra se većinski na polovini Francuske.
27' Još jedan slobodnjak za Krosa
Ovog puta lopta ide previsoko, preko prečke.
25' Slobodan udarac za Tonija Krosa
Ali, pogađa živi zid.
22' Velika šansa za Nemačku!
Tomas Miler je probao glavom, ali lopta odlazi pored gola.
20' GOOOOOOL!
Tačnije, autogoooooool!

Mats Humels je zakucao loptu u sopstvenu mrežu.

Teo Ernandes je centrirao sa leve strane, a Humels da bi sprečio pogodak za Francuze, zapravo ga je sam postigao.
17' Mbape zagrejao dlanove Nojera
Biće novi korner za Francusku, koja se "probudila" posle uspavanog početka.
16' Prvi ozbiljniji napad Francuske
Pavar je probio po desnoj strani.

Dosuđen je korner posle kog je Pol Pogba nadskočio Ridigera i glavom sa pet metara šutirao malo preko gola.
13' Haverc dva puta zaredom gubi loptu u opasnoj zoni
Previše nonšalantno...
10' Nemci i dalje drže loptu u posedu
Francuzi pomalo neočekivano pasivni na početku.

EPA-EFE/Alexander Hassenstein
U prenosu se nije videlo da smo imali pravog "padobranca" na terenu.

U pitanju je čovek koji je iskoristio ovaj meč da "reklamira" borbu protiv naftnog zagađenja u svetu.

4' Na startu su Nemci agresivniji
Više kontrolišu loptu i pritiskaju rivala.