Grupa E, 1. kolo: Španija – Švedska 0:0 (0:0)

Fudbaleri Švedske i Španije odigrali su nerešeno (0:0) u okviru grupe E na Evropskom prvenstvu.

ESP   SWE
  0 : 0
Meč je završen
Fudbaleri Španije i Švedske odigrali su bez golova - 0:0.
93’ Nova prilika za Španiju
Pogodila je lopta Sarabiju u šesnaestercu, ali napadač PSŽ-a nije uspeo da se snađa te je lako Olsen pokupio tu loptu.
90’ Šest minuta nadoknade
90’ Sjajni Olsen!
Đerar Moreno je uputio udarac glavom, ali brani odlični čuvar mreže Švedske.
74’ Nove izmene za Špance
Đerar Moreno i Ojarzabal su u igri, a izašli su Olmo i Tores.
73’ Pojačavaju tempo Španci
Ipak, još uvek bez ozbiljnijih šansi za "furiju".
69’ Menjaju i Šveđani
Napadač Majnca Robin Kvajson je zamenio Markusa Berga, dok je Klason ušao umesto Isaka.
66’ Prve izmene u Španiji
Izašao je Morata umesto kog je u igri Pablo Sarabija. Umesto Rodrija na terenu je Tijago Alkantara.
Na današnji dan je odigran jedini prethodni susret dve ekipe
Ponajbolji igrač dosadašnjeg dela susreta

EPA/Jose Manuel Vidal / POOL
61’ Sjajna prilika za Berga
Predriblao je Isak trojicu španskih igrača i uposlio Berga koji je nespretno promašio loptu i propustio ponajbolju priliku na meču.
60’ Uspavanka Švedske i Španije
Slučajan tajming objave?
Nestvarna statistika
51’ Izgledna pozicija za Lustiga, ali...
Ostao je kapiten švedske sam u protivničkom šesnaestercu, ali se spetljao.
49’ Prvi šut u drugom poluvremenu, još uvek bez golova
Pokušava Morata da se iskupi, ali njegov šut završava pored gola
46’ Počelo je drugo poluvreme
I Švedska obara rekorde, doduše negativne
Neželjena statistika za Moratu
Presek prvog poluvremena
Španija oborila rekord
Završen je prvi deo susreta
Tokom većeg dela nezanimljiv meč u potpunosti je preokrenut u poslednjih nekoliko minuta prvog poluvremena. Ekipe na pauzu odlaze bez golova.
45’ Španci sve opasniji
Još jedna odlična odbrana Olsena nakon šuta sa distance.
41’ Stativa!
Prvi šut za Šveđane na meču uputio je napdač Sosijedada Aleksandar Isak, ali je njegov šut na liniji izblokirao španski defanzivac. Lopta se od njega odbila od stativu.
Nezgodan tajming objave
38’ Najbolja prilika na meču!
Pogrešio je Markus Danielson i ostavio Moratu samog ispred Olsena. Međutim, napadač Juventusa se propisno obrukao promašivši izglednu šansu.
Da li će Kokeovi promašaji koštati Španiju?

EPA/Julio Munoz / POOL

34’ Ne gledamo preterano sadržajnu utakmicu
29’ Nova prilika za Kokea
Loše je veznjak zahvatio centaršut sa strane, lopta je otišla visoko iznad prečke.
Šveđani iskusniji
23’ Španija sve bliže golu
Kapiten Atletiko Madrida je imao priliku da postigne svoj prvi gol u dresu reprezentacije nakon što mu se lopta odbila u šesnaestercu. Međutim, Kokeov šut je otišao pored leve stative.
Dok čekamo gol na ovom meču
16’ Sjajna odbrana Olsena
Centaršut Kokea pronašao je Danija Olmom čiji je šut glavom iz neposredne blizine sjajno odbranio Olsen.
13’ Gotovo 90 odsto vremena lopta se nalazi u nogama Španaca
Ali i dalje bez prilike za gol.
10’ Još uvek bez većih šansi

7’ Prvi šut na meču
Pokušao je Olmo šutom sa ivice šesnaesterca, ali je lopta otišla visoko preko gola.
6’ Početni pritisak Španaca
Fudbaleri Švedske ne mogu da pređu polovinu terena, Španija je već izvela dva kornera.
Tu je i čuveni bubanj
1’ Meč je počeo
Najmlađi Španac u istoriji Evropskih prvenstava
Čovek odluke?
Golman Švedske Rob Olsen mogao bi da odigra odlučujuću ulogu u epilogu utakmice.

Fudbaleri na zagrevanju

Navijači pristižu na stadion

Trenutna situacija u grupi E
Standings provided by SofaScore LiveScore
Slovačka trijumfovala u prvom meču grupe E
Fudbaleri Slovačke trijumfom nad Poljskom rezultatom 2:1 na najbolji način su započeli učešće na ovogodišnjem Evropksom prvenstvu.